Skip to main content

Saimnieciskā komisija konceptuāli atbalsta reformas deputātu atalgojuma sistēmā

Saeimas Saimnieciskās komisijas deputāti trešdien, 24. novembrī, pauda konceptuālu atbalstu izmaiņām Saeimas deputātu atalgojuma noteikšanā, paredzot to iekļaut vienotajā atalgojuma sistēmā un daļēji attiekties no līdzšinējās kompensāciju sistēmas.

„Piedāvātais risinājums būs saprotamāks un caurspīdīgāks par līdzšinējo sistēmu, kas cita starpā paredzēja deputātiem izmaksāt kompensācijas, par kurām nav jāuzrāda pamatojoši dokumenti. Komisijas deputāti šodien pauda atbalstu pārejai uz jauniem atalgojuma noteikšanas principiem, un tas tiks ņemts par pamatu, lai veiktu labojumus iepriekš Finanšu ministrijā iesniegtajā Saeimas budžeta pieprasījumā,” uzsver Saimnieciskās komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.

Komisijas priekšsēdētāja norāda, ka tādējādi Saeimas budžeta pieprasījumu 2011.gadam būs iespējams samazināt apmēram par 10 procentiem pret iepriekš plānoto, nepieļaujot deputātu atlīdzībai paredzētā algas fonda palielināšanu.

Jaunais projekts paredz Saeimas deputātus iekļaut vienotajā atalgojuma sistēmā, amatalgu sasaistot ar vidējo atalgojumu tautsaimniecībā un piemērojot tai koeficientu 3. Tādējādi nākamgad deputātu amatalga būtu 1413 lati pirms nodokļu nomaksas.

Patlaban Saeimas kārtības rullis nosaka, ka deputāta alga piesaistāma sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējās algas apmēram, piemērojot koeficientu 3,2.

No nākamā gada plānots deputātiem vairs neizmaksāt reprezentācijas naudu, sakaru izdevumu kompensāciju un transporta izdevumu kompensāciju. Saskaņā ar pašreizējo kārtību šo kompensāciju saņemšanai nav jāuzrāda attaisnojoši dokumenti un tās netiek apliktas ar nodokļiem.

Vienīgās kompensācijas būtu kompensācijas par transporta izdevumiem un telpu īri deputātiem, kas nedzīvo Rīgā. Lai saņemtu tās, tāpat kā līdz šim būs nepieciešami pamatojošie dokumenti – īres līgumi, degvielas čeki u.tml.

Arī šīs kompensācijas paredzēts samazināt. Piemēram, maksimālos dzīvokļa īres izdevumus, ko Saeima deputātam kompensē, plānots samazināt no 388 līdz 301 latam. Plānots pilnībā atteikties no īres izmaksu kompensēšanas deputātiem, kas dzīvo līdz 60 kilometru attālumā no Rīgas.

Piedāvātā atalgojuma reforma paredz arī samazināt piemaksas par piedalīšanos komisiju un apakškomisiju sēdēs. Iespējamā piemaksa par darbu komisijas sēdē tiktu samazināta no 18 līdz 7 latiem, bet piemaksa par apakškomisijas apmeklējumu – no 10 līdz 3 latiem.

Piedāvātais projekts ir atvērts diskusijām, un deputāti par nepieciešamajām izmaiņām tajā varēs lemt, izskatot 2011.gada valsts budžeta projektu, norāda I. Viņķele.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Foto: Saeimas Kanceleja
 

Dalies ar ziņu