Skip to main content

Āboltiņa pateicas Īslandes parlamentam par atbalstu Baltijas valstu ceļā uz neatkarību

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa ceturtdien, 16. decembrī, Saeimas sēdē uzrunājot deputātus, pateicās Īslandes parlamentam par pirms divdesmit gadiem pieņemto rezolūciju par atbalstu Baltijas valstu centieniem atgūt neatkarību.

„Pēc divām dienām aprit divdesmit gadi kādam lēmumam. Tā bija viena no pirmajām neatkarības bezdelīgām, kas pirms divdesmit gadiem mūs sasniedza tādās pat aukstās decembra dienās,” teica S. Ābotiņa. Īslandes parlamentā 1990. gada 18. decembrī vienbalsīgi tika pieņemta rezolūcija par atbalstu Baltijas valstu centieniem atgūt neatkarību. Saeimas priekšsēdētāja šonedēļ Īslandes parlamenta spīkerei Astai Johannesdotirai nosūtījusi vēstuli, no sirds pateicoties par tolaik saņemto tik ļoti nepieciešamo atbalstu.

„Tēlaini izsakoties, Īslandes parlamenta rezolūcija kļuva par vēl vienu stingru akmeni, bruģējot Baltijas valstu, tai skaitā Latvijas, neatkarības atjaunošanu. Šādu bruģakmeņu – gan draudzīgi noskaņotu valstu drosmīgas rīcības, gan pašu baltiešu centienu – kļuva arvien vairāk, līdz 1991. gadā Latvija varēja uzsākt ceļu uz demokrātisku un attīstītu Eiropu. Ja toreiz mums nebūtu bijis šādu draudzīgo valstu parlamentāriešu, politiķu un diplomātu atbalsta un drosmīgas rīcības, kas nepagurstoši starptautiskās sabiedrības dienaskārtībā aktualizēja jautājumus par Baltijas valstu neatkarību, tad droši vien mūsu neatkarības atgūšana būtu bijis daudz grūtāk sasniedzams mērķis,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa aicināja Saeimas deputātus un visus Latvijas ļaudis Ziemassvētku laikā un gadumijā ar labām domām pieminēt mūsu dzimtenes patriotus un visus tos starptautiskos draugus, kuri mums ir ticējuši un palīdzējuši visgrūtākajos brīžos. „Viņi ir palīdzējušu mums atgūt pašu dārgāko – brīvu, neatkarīgu Latvijas valsti,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu