Skip to main content

Āboltiņa piedalīsies ikgadējā NB8 valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 15. līdz 17. augustam dosies darba vizītē uz Somiju, kur ikgadējā Ziemeļvalstu un Baltijas (NB8) parlamentu priekšsēdētāju konferencē ar kolēģiem pārrunās reģionam aktuālos tematus.

Šī gada tikšanās dienaskārtībā ir tādi jautājumi kā ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšana Eiropā, parlamentārā kontrole pār valdību darbu, atomenerģijas perspektīvas Eiropā, kā arī Eiropas Savienības un Baltkrievijas attiecības. Pēc Norvēģijas parlamenta priekšsēdētāja ierosinājuma astoņu valstu parlamentu augstākās amatpersonas runās arī par izaicinājumiem, vienlaikus mēģinot uzlabot parlamentu atvērtību un paaugstināt to drošību.

Saeimas priekšsēdētāja kolēģus iepazīstinās ar Latvijas parlamenta darba aktualitātēm, informējot arī par situāciju Latvijas ekonomikā un uzsverot mūsu valsts prioritātes nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konference notiek reizi gadā kādā no abu reģionu valstīm, un tajā piedalās parlamentu priekšsēdētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, 26136160
[email protected]

Dalies ar ziņu