Skip to main content

Veselības ministre ar sociālajiem partneriem pārrunā e-veselības informācijas sistēmas izveidi

2012. gada 15. augustā veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar sociālajiem partneriem, lai diskutētu par e-veselības informācijas sistēmas izveidi.

„E-veselības ieviešana dos labumu ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlēsies saņemt kādu no veselības aprūpes pakalpojumiem. Vai tā būtu ātrās palīdzības brigāde vai ģimenes ārsts, vai arī slimnīcas uzņemšanas nodaļa, pateicoties centralizētai datubāzei mediķiem būs pieeja pacienta datiem, kas nodrošinās iespēju sniegt ātrāku un kvalitatīvāku pakalpojumu. Piekļuve datu bāzei būs ierobežota, tādējādi tiks novērstas bažas par ļaunprātīgu datu izmantošanu,” norādīja Ingrīda Circene, piebilstot, ka jau šobrīd Nacionālais veselības dienests sekmīgi uztur sistēmu, kurā tiek ievadīta informācija par pacientu izmeklējumiem.

Sociālie partneri pauda atbalstu e-veselības ieviešanai Latvijā, norādot uz vairākiem ieguvumiem gan ārstniecības iestādēm, gan pacientiem. Kā vienu no galvenajiem ieguvumiem Latvijas slimnīcu biedrības pārstāvji minēja dubulto izmeklējumu izskaušanu. Ieviešot e – veselību, pacientam vairākkārt netiks veikti vieni un tie paši izmeklējumi, dodoties pie dažādiem ārstiem. Liels ieguvums būs arī medicīnas personālam, jo veidlapu aizpildīšana tiks nomainīta pret elektronisko sistēmu.

Pacientu Ombuda pārstāve Marta Augucēviča īpaši atzinīgi vērtēja priekšlikumu pašam pacientam ļaut izvēlēties ārstniecības personu loku, kam būs pieeja viņa medicīnas datiem. Tādējādi tiks nodrošināta pacienta interešu aizsardzība, piebilda M. Augucēviča.

Slimnīcu vadītāji savukārt pauda atbalstu kopējā e – veselības projekta ieviešanai, jo jau šobrīd slimnīcās pastāv iekšējie e – veselības moduļi, kas koordinē slimnīcas darbību, plāno operācijas, gatavo izrakstus un kopējos rēķinus. Ieviešot jauno sistēmu, tiks nodrošināta centralizēta datu apmaiņa.

Diskusijā piedalījās pārstāvji no Latvijas slimnīcu biedrības, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas, Pacientu Ombuda, biedrības „E-veselība”, Rīgas Domes Labklājības departamenta, Nacionālā veselības dienesta, Valsts asinsdonoru centra, kā arī pārstāvji no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu Klīniskās universitāte slimnīcas, Jelgavas slimnīcas un Cēsu klīnikas.

Atgādinām, ka līdz 17. augustam norisinās dokumenta publiskā apspriešana, kuras laikā sabiedrības pārstāvji aicināti iesniegt savus priekšlikumus vai iebildumus par noteikumu projektu. Papildus informācija par e-veselības ieviešanu Latvijā pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres
Preses sekretāre Lāsma Lapinska
Tālr.: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu