Skip to main content

Āboltiņa: referendumā mums jāaizstāv valsts pamati un nacionālā identitāte

„Diskusijas par referendumu nav par juridiskām procedūrām, nav par „mums” un „viņiem”, nav pat par demokrātijas principiem. Diskusijas par referendumu ir par mūsu valsts pamatiem un turpmāku pastāvēšanu, par mūsu nacionālo identitāti,” , 14. janvārī, partijas VIENOTĪBA Domes sēdē uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Latviešu valoda kā valsts valoda ir viens no četriem mūsu valsts pamatprincipiem, tikpat svarīgs kā tas, ka Latvija ir neatkarīga un demokrātiska valsts, ka tās teritorija ir nedalāma un vara pieder tautai. Šie pamatprincipi ir neapstrīdami, un valodas jautājumā kompromisi nav iespējami,” uzrunājot klātesošos, norādīja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

„Tā ir kā aksioma, tas ir kā iecirsts akmenī, un uzbrukums jebkuram no šiem pamata principiem ir vērtējams kā uzbrukums mūsu valstij kopumā,” pauda Āboltiņa

Mēs nevaram pieļaut, ka mūsu nacionālais pamats tiktu izaicināts un apdraudēts. Šis ir izšķirošs un nozīmīgs brīdis. Tieši tādēļ VIENOTĪBA kopā ar koalīcijas partneriem ir aicinājusi ikvienu Latvijas pilsoni nepalikt malā un referendumā apliecināt savu piederību Latvijas valstij, pauda Āboltiņa

Āboltiņa savā runā arī kategoriski noraidīja izskanējušos aicinājumus nepaļauties radikāļu provokācijām un neiet uz referendumu, atgādinot, ka savu valstisko pamatu aizstāvēšana ir katra latvieša un katra Latvijas pilsoņa pienākums. Aicinājums ignorēt referendumu ir pretrunā ar pilsonisko līdzdalību, pauda Āboltiņa. Turklāt, situācija, kad balsojuma vairākumu, kaut arī nepietiekamu, lai grozītu Satversmi, veidos balsotāji „par”, radītu pamatu pašmāju radikāļiem, iespējams, Krievijas atbalstītiem, turpināt diskusijas, sakot, ka balsu gan šoreiz nepietika, bet vairākums taču ir par izmaiņām krievu valodas statusā, pauda norādīja Āboltiņa.

„Latvijas valsts esība ir tās pilsoņu atbildība, neatkarīgi no nacionālās piederības. Un latviešiem kā valstsnācijai tā ir dubulta atbildība,” uzsvēra Āboltiņa.

Vienlaikus Āboltiņa savā uzrunā pauda pārliecību, ka balsojumā pret otru valsts valodu piedalīsies ne tikai latvieši, bet arī daudzi mazākumtautību cilvēki. „Mazākumtautības nedzīvo atrauti no pārējās sabiedrības, no valsts un tās pamatiem. Ja tās vēlas šeit dzīvot un īstenot savas likumīgās tiesības, tām jārespektē pamati, kas mūsu valsti uztur stipru un satur mūs visus kopā,” uzsvēra Āboltiņa. „Jo stiprāka būs mūsu kopīgā valstiskā apziņa, jo stiprāka būs mūsu valsts,” pauda VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

Kā iepriekš ziņots, 14. janvārī norisinākās partijas VIENOTĪBA Domes sēde, kurā VIENOTĪBAS pārstāvji apsprieda politisko situāciju un partijas rīcību sakarā ar gaidāmo tautas nobalsošanu par grozījumiem Satversmē, kā arī pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar topošo Eiropas Savienības starpvaldību līgumu un eirozonas budžeta disciplīnu.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected] 

Dalies ar ziņu