Skip to main content

Āboltiņa: ST atzinums ļaus aizsargāt mūsu valstiskumu no turpmākiem uzbrukumiem

„Satversmes tiesas (ST) atzinums par prasību apturēt tautas nobalsošanu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai ir ārkārtīgi nepieciešams, jo ļautu izvairīties no turpmākiem uzbrukumiem mūsu valstiskumam un identitātei. Tas ļautu izvairīties no nākamajām parakstu vākšanām un referendumiem par valsts pamatu graušanu,” , 14. janvārī, uzrunājot partijas VIENOTĪBA Domes pārstāvjus, uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Mūsu iesniegums ST nav tikai juridisks akts vai demokrātijas garantēto tiesību izmantošana. Ir pilnīgi skaidrs, ka 20 gadus pēc valsts neatkarības atjaunošanas ar referendumu tiek mēģināts atzīt par likumīgām okupācijas sekas. Tas ir tas pats, kas atzīt par leģitīmu pašu okupāciju! Mēs to redzam! Tādēļ šobrīd nav svarīgāka uzdevuma kā pašā saknē novērst iespēju vērsties pret mūsu valsti, pret mūsu tautu,” uzsvēra Āboltiņa.

„Mūs vieno vēlme pēc iespējas skaidrāk parādīt, ka jautājums par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu nav apspriežams," VIENOTĪBAS un Nacionālās apvienības kopīgi iesniegto prasību pamatoja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

„Latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai ir ārkārtīgi spēcīga konstitucionālā nozīme. Latviešu valoda ir mūsu valsts pati sirds. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ VIENOTĪBA gaidāmo referendumu uzskata par antikonstitucionālu. Mēs uzskatām, ka fundamentāli valsts pastāvēšanas principi nav lemjami referendumā,” uzrunājot klātesošos, norādīja Āboltiņa.

Šobrīd ir arī zināms, ka ST šī prasība ir liels izaicinājums, atzina Āboltiņa, norādot, ka Satversmē nav precīzi definēts mehānisms, ar kura palīdzību varētu izvērtēt, vai referendumam nododamie jautājumi atbilst Satversmes kodolam. Taču šis ST lēmums ir ārkārtīgu būtisks un nepieciešams, pauda politiķe.

Tāpat savā uzrunā Āboltiņa uzsvēra, ka iesniegums ST un aicinājums piedalīties referendumā nav savstarpēji izslēdzošas aktivitātes. „Situācijas nozīmīgums pieprasa mums zīmēt visus iespējamos scenārijus, izvērst savu darbību visos nepieciešamajos virzienos. Tādēļ VIENOTĪBA ir gan apstrīdējusi referenduma likumību Satversmes tiesā, gan, apzinoties, ka jautājuma izvērtēšana tiesai var prasīt ilgāku laiku vai tiesa var pieņemt lēmumu referndumu neapturēt, aicina ļaudis iet uz referendumu un aizstāvēt savu valsti,” pauda Āboltiņa.

Kā iepriekš ziņots, 14. janvārī norisinājās partijas VIENOTĪBA Domes sēde, kurā VIENOTĪBAS pārstāvji apsprieda politisko situāciju un partijas rīcību sakarā ar gaidāmo tautas nobalsošanu par grozījumiem Satversmē, kā arī pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar topošo Eiropas Savienības starpvaldību līgumu un eirozonas budžeta disciplīnu.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu