Skip to main content

Āboltiņa sarunā ar LPF uzsver šodienas pensionāru lomu Latvijai izšķirīgos brīžos

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 10. aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvjiem, augstu novērtēja šodienas pensionāru ieguldījumu mūsu valsts neatkarības atjaunošanā, uzsverot, ka viņi nākuši talkā Latvijas valstij izšķirošajos brīžos: „Šogad mēs atzīmējam 23 gadus, kopš tika atjaunota Latvijas neatkarība. Tie cilvēki, kuri pašlaik ir pensijā, tolaik bija pašos spēka gados, stāvēja uz barikādēm un visaktīvāk piedalījās Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā.”

Saeimas priekšsēdētāja pensionāriem pateicās arī par to, ka viņi ar izpratni attiecās pret pēdējo gadu krīzes pārvarēšanas pasākumiem. „Krīzes gados ieņēmumi tika samazināti visām iedzīvotāju grupām, arī skolotājiem, ārstiem, policistiem un medmāsām. Vēl tagad daudziem no strādājošiem algas nav atgriezušās pirmskrīzes līmenī. Lai arī pensijas netika samazinātas, krīze skāra arī pensionārus, jo bieži vien viņiem no saviem nepavisam ne lielajiem ienākumiem nācās atbalstīt savus bērnus un mazbērnus, kuri krīzes laikā bija zaudējuši darbu un iztiku,” norādīja S. Āboltiņa.

Pārrunājot pensionāriem būtiskos jautājumus, S. Āboltiņa atzina, ka pensiju indeksācija patlaban ir ļoti būtiska tēma, un Saeimā dialogs ar pensionāru organizācijām par šo jautājumu tiks turpināts. Likums paredz pensiju indeksāciju atsākt 2014. gadā, taču, izvērtējot valsts ekonomikas pieaugumu, tiks meklētas iespējas, lai vismaz mazo pensiju indeksāciju varētu atsākt jau šī gada oktobrī, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa uzsvēra, ka ir svarīgi mazināt sociālo nevienlīdzību valstī, nepretnostatot dažādas sabiedrības grupas – jārisina gan pensionāriem aktuālie jautājumi, vienlaikus strādājot pie demogrāfijas problēmu risināšanas un palielinot atbalstu ģimenēm ar bērniem. Viena no šādām iniciatīvām ir nākamgad plānotā neapliekamā minimuma un minimālās algas palielināšana.

Puses atzinīgi vērtēja iniciatīvu Labklājības ministrijas paspārnē izveidot pensiju padomi, kas risinātu pensionāriem aktuālos jautājumus un meklētu arī ilgtermiņa risinājumus Latvijas senioru sociālā stāvokļa uzlabošanai.

LPF pārstāvji šodien iesniedza Saeimas priekšsēdētājai iedzīvotāju parakstus, prasot pensiju indeksācijas atsākšanu jau no šā gada oktobra.

Foto no tikšanās
Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu