Skip to main content

Āboltiņa Šauļos sveic Baltu vienības dienas pasākumu dalībniekus

FOTO NO PASĀKUMA

Latvijas un Lietuvas valstīm un tautām daudz kopīga – abas tautas ir vienīgie baltu pēcteči, un mūs saista etniskā radniecība, līdzīgas kultūras tradīcijas, un jo īpaši 20.gadsimta vēsturiskā pieredze, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sestdien, 21.septembrī, Baltu vienības dienā Lietuvas pilsētā Šauļos sveicot svinīgo pasākumu dalībniekus. Saeimas priekšsēdētāja klātesošos uzrunāja lietuviešu valodā.

Šogad svētki ir īpaši nozīmīgi gan tādēļ, ka tie norisināsies Lietuvas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā, gan tādēļ, ka šī diena tiek atzīmēta nedēļā, kad notiek Šauļu pilsētas 777.dzimšanas dienai veltītie pasākumi, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Runājot par abu valstu sadarbību, S.Āboltiņa atzina – to raksturo aktīvs dialogs. Abām valstīm izveidojusies cieša un sekmīga sadarbība parlamentu, nozaru ministriju, pašvaldību, nevalstisko organizāciju, kā arī uzņēmēju un iedzīvotāju līmenī. Lietuva jau vairākus gadus ir lielākais Latvijas importa un eksporta partneris.

Baltu vienības dienu atzīmē 22.septembrī, pieminot žemaišu un zemgaļu uzvaru pār Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekiem Saules kaujā 1236.gadā.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, šie vēsturiskie notikumi mūsu zemē nav aizmirsti un tos apcerējuši gan dzejnieki, gan mūziķi. „Kauja pie saules” – tā sauc gan Viļa Plūdoņa 1928.gada episko poēmu, gan latviešu folkmetāla grupas „Skyforger” 1998.gadā izdoto pirmo albumu.

Noslēgumā S.Āboltiņa aicināja pasākuma dalībniekus nākamgad apmeklēt Latviju – ne tikai Baltu vienības dienā, bet visa gada garumā, jo Rīga nākamgad būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Baltu vienības dienai veltītajos pasākumos Šauļos piedalās arī Saeimas deputāti Romualds Ražuks (RP), Gunārs Rusiņš, Jeļena Lazareva (SC), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Ina Druviete (Vienotība) un Dāvis Stalts.

Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu − 22.septembri − par Baltu vienības dienu pasludināja 2000.gadā.

Pērn Baltu vienības dienai veltītie pasākumi notika Bauskas pilī, un tos apmeklēja liels skaits interesentu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu