Skip to main content

Āboltiņa tiekas ar Grieķijas vēstnieci

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 12. decembrī, tikās ar Grieķijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Hrisanti Panajotopulu (Chryssanthie Panayotopoulou). Vēstniece Saeimā bija ieradusies atvadu vizītē.

Latvijas un Grieķijas attiecības ir labas, aktīvas un tās iezīmējas ar dažāda līmeņa sadarbību gan divpusēji, gan Eiropas Savienībā, tikšanās laikā teica Saeimas priekšsēdētāja. S. Āboltiņa pateicās par vēstnieces personīgo devumu abu valstu divpusējo attiecību veidošanā, kā arī par H. Panajotopulu ieguldījumu kā Latvijā akreditētā diplomātiskā korpusa dīnam.

S. Āboltiņa pauda gandarījumu, ka līdzīgi kā iepriekšējā Saeimas sasaukumā, arī 11. Saeimā izveidota deputātu grupa sadarbībai ar Grieķijas parlamentu. Puses bija vienisprātis par parlamentāro kontaktu nozīmi abu valstu attiecību veidošanā.

Vēstniece sarunā augstu novērtēja Latvijas paveikto, sekmīgi pārvarot ekonomisko krīzi un atjaunojot tautsaimniecības izaugsmi.

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi vērtēja, ka līdzās politiskajiem un ekonomiskajiem kontaktiem starp abām valstīm pastāv aktīva sadarbība arī kultūras un izglītības jomās, kas palīdz tuvināt abu valstu iedzīvotājus. Būtiski, ka Latvijā iespējams apgūt sengrieķu un moderno grieķu valodu, kā arī iepazīties ar Grieķijas bagāto kultūras mantojumu, kas ir visas Eiropas civilizācijas šūpulis, pauda S. Āboltiņa.

Savukārt vēstniece atzīmēja abu valstu sadarbību tūrisma jomā. Latvijas iedzīvotājiem Grieķija ir labi zināms un iecienīts tūrisma galamērķis, turklāt ar katru gadu palielinās arī grieķu interese par Latviju, atzīmēja H. Panajotopulu.

Fotogrāfijas no tikšanās
Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu