Skip to main content

Āboltiņa tiekas ar jauno Īrijas vēstnieku Latvijā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 16.novembrī, tikās ar Īrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Eidanu Kirvanu (Aidan Kirwan), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā pārrunātas iespējas veicināt abu valstu ekonomiskos sakarus, parlamentāro sadarbību, kā arī kontaktus kultūras jomā.

„Latvijas un Īrijas attiecības ir ciešas un draudzīgas, un arī Saeimai jau tradicionāli bijusi laba sadarbība ar Īrijas parlamentu, it īpaši nozaru komisiju līmenī,” uzsvēra S.Āboltiņa. Saeimas priekšsēdētāja arī izteica oficiālu ielūgumu Īrijas parlamenta abu palātu priekšsēdētājiem apmeklēt Latviju.

„Abu valstu attiecībās būtiski ir ne tikai ekonomiskie un parlamentārie kontakti, bet arī cilvēciskie sakari starp abu valstu iedzīvotājiem. Te liela nozīme ir Īrijā dzīvojošajiem Latvijas pavalstniekiem, kuru skaits saskaņā ar oficiālajiem datiem pārsniedz 28 tūkstošus,” pauda Saeimas priekšsēdētāja.

S.Āboltiņa aicināja domāt par aktīvāku kultūras sakaru veidošanu starp Latviju un Īriju: „Kultūra ir joma, kurā dažādu valstu cilvēki vislabāk saprotas, un kultūras sakaru stiprināšana īpaši būtiska ir tieši Īrijā mītošajiem Latvijas iedzīvotājiem.”

Pārrunājot situāciju abu valstu ekonomikā, vēstnieks atzina, ka Īrijā pēdējā laikā būtiski palielinājusies interese par Latvijas sekmīgi veikto valsts budžeta konsolidāciju. Banku sektora finanšu problēmu izsauktā ekonomiskā krīze smagi skārusi arī Īriju, un tādēļ Īrijā ir interese par Latvijas pozitīvo pieredzi. S.Āboltiņa apliecināja, ka Saeima ir gatava dalīties savā pieredzē, kā Latvija panākusi ekonomiskās situācijas stabilizāciju.

E.Kirvans ir karjeras diplomāts ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi ārlietu dienestā. Iepriekš bijis pārstāvniecības vadītāja vietnieks Īrijas vēstniecībā Maskavā un ANO mītnē Vīnē, kā arī strādājis Īrijas vēstniecībās Saūda Arābijā un Apvienotajā Karalistē.

Foto no tikšanās

Video no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu