Skip to main content

Āboltiņa: valsts uzdevums ir veicināt cilvēku iniciatīvu un radošumu

Valsts uzdevums ir radīt apstākļus cilvēku iniciatīvai un radošumam, šodien, 1. decembrī, kongresā uzrunājot partijas VIENOTĪBA biedrus, uzsvēra partijas priekšsēdētāja, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa.

Latvijai ir svarīgs katrs tās cilvēks – nevis kā statistisks iekšzemes kopprodukta veidotājs vai ailīte pabalstu sarakstā, bet gan kā unikāla personība, ar saviem talantiem un spējām, savā uzrunā norādīja Āboltiņa.

Cilvēku iniciatīvai ir jārada apstākļi, lai Latvija patiešām kļūtu par iespēju zemi, pauda Āboltiņa, norādot, ka tam nepietiks ar abstraktām runām par konkurētspēju. “Valstij jābūt pretimnākošai katram, kurš grib un var uzsākt ko jaunu. Tas vispirms ietver skaidru un saprotamu nodokļu sistēmu, fiskālo stabilitāti, gudras pārmaiņas izglītībā, valsts atbalstu inovācijām un radošumam,” uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

Politiķu izaicinājums šodien ir stiprināt cilvēkos pārliecību, ka Latvija ir īstā vieta, kur īstenot savas ieceres un talantus – ekonomikā, zinātnē, mākslā un citur, pauda Āboltiņa.

“Kaut arī krīzes grūtības vēl nav pilnībā pārvarētas, mums jāraugās uz priekšu, nākotnē. Līdzās smagajām demogrāfijas un izaugsmes atjaunošanas problēmām mūsu skatienam ir jāvēršas pie tādas Latvijas, kādu to vēlamies redzēt pēc pieciem un desmit gadiem. Un tā vairs nav tikai izdzīvošanas Latvija, kurā mūs noveda ekonomiskā krīze un politiska bezatbildība. Tā ir iespēju Latvija,” savā uzrunā uzsvēra VIENOTĪBAS līdere.

Kā būtisku VIENOTĪBAS uzdevumu partijas līdere minēja arī nepieciešamību reabilitēt sabiedrības acīs efektīva un vienlaikus godprātīga politiķa tēlu. “Nenoliegsim, gadās situācijas, kad tiekam nesaprasti vai pārprasti. Tas rada augsni spekulācijām par VIENOTĪBAS šķietamo augstprātību un slēptajām interesēm. Taču mūsu partijai nav citu interešu, kā vien Latvijas un tās pilsoņu intereses,” pauda Āboltiņa.

“Domāju, šodien varam skaidri teikt: VIENOTĪBA ir ienākusi Latvijas politikā uz palikšanu,” savā uzrunā uzsvēra Āboltiņa. “Mēs raugāmies nākotnē ar nopietnību un gatavību darbam. Mūsu spēcīgākais resurss esam mēs paši – VIENOTĪBAS biedri, Latvijas patrioti, visi, kas līdzās savām ikdienas rūpēm spēj ieguldīt darbu mūsu valsts uzplaukumam,” viņa pauda.

“Mēs varam pamatoti lepoties ar to, kas VIENOTĪBAI šo gadu laikā ir izdevies. Mums šodien arī kritiski jāatskatās uz savām kļūdām, vispirms tādēļ, lai tādas vairs nepieļautu nākotnē. Taču aiz visām ikdienas problēmām es vēlu, lai mums nepazūd izpratne par kopīgo mērķi – demokrātisku, labklājīgu un nacionālu Latviju, kuras sasniegumi tiek atzīta Eiropā un pasaulē,” savu uzrunu noslēdza VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētāja.

Šodien, 1. decembrī, notiek VIENOTĪBAS kongress, kurā partija nāk klajā ar jaunu ilgtermiņa piedāvājumu valsts izaugsmei un iedzīvotāju labklājībai.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu