Skip to main content

Āboltiņa vēlas veidot ciešāku Latvijas un Vācijas parlamentu sadarbību

Latvijas un Vācijas attiecības tradicionāli ir labas un aktīvas, un tām ir labs izaugsmes potenciāls, īpaši parlamentārās sadarbības jomā. To piektdien, 26. novembrī, tiekoties Saeimas namā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Klauss Burkhards (Klaus Burkhardt).

Uzņemot vēstnieku Latvijas parlamentā, S. Āboltiņa pateicās par septembra sākumā notikušo Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) vizīti Latvijā. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka tā mūsu valstij bija ļoti nozīmīga gan iekšpolitiski, gan ārpolitiski.

S. Āboltiņa informēja, ka Saeimā drīzumā plānots izveidot deputātu grupu sadarbībai ar Vācijas parlamentu, kas būtu viens no instrumentiem, kā veicināt ciešākas saites starp abiem parlamentiem.

„Ņemot vērā, ka izpildvaras līmenī Latvijas un Vācijas attiecības ir ļoti aktīvas, būtu svarīgs intensīvāks dialogs arī starp Saeimu un Bundestāgu,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

K. Burkhards uzsvēra nepieciešamību veidot tiešus un personiskus kontaktus starp abu valstu parlamentāriešiem, īpaši nozaru komisiju līmeni, kas ir ļoti svarīgi, lai varētu savlaicīgi saskaņot viedokļus un efektīvi ietekmēt abām valstīm būtiskus lēmumus Eiropas Savienībā.

Amatpersonas tikšanās laikā uzsvēra, ka veiksmīgs parlamentārās sadarbības aspekts ir abu valstu aktīvā iesaistīšanās starptautiskajā parlamentu stipendiju programmā. Tās ietvaros šogad trīs nedēļu praksē Saeimā stažējās divas studentes no Vācijas, savukārt Bundestāgs šīs programmas ietvaros uzņēmis jau vairāk nekā 50 Latvijas jauniešus.

„Šis bija pirmais gads, kad Latvijas parlaments uzņēma jauniešus no Vācijas. Esmu gandarīta, ka pēc Saeimā trim pavadītām nedēļām studentes atzina šeit iegūto pieredzi par vērtīgu un patiešām noderīgu viņu tālākajā dzīves ceļā. Analizēsim, ko turpmāk varam darīt vēl labāk, un esam gatavi arī nākamgad piedāvāt prakses iespējas,” sacīja S. Āboltiņa.

K. Burkhards Vācijas vēstnieka amatā Latvijā strādā kopš 2010. gada augusta.

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu