Skip to main content

Āboltiņa vēstniekiem: Latvijas prezidentūra ES būs viens no valstiski svarīgākajiem izaicinājumiem

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015. gadā būs viens no valstiski svarīgākajiem izaicinājumiem tuvākajā perspektīvā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 31. jūlijā, Saeimas namā tiekoties ar Latvijas diplomātisko misiju vadītājiem.

„Latvijas prezidentūrai jābūt gudrai prezidentūrai, mūsu prioritāšu klāstam jābūt kompaktam un konkrētam, vienlaikus nodrošinot nacionālo un Eiropas Savienības interešu sabalansētību. Mums ir jādomā par savām prioritātēm, taču prezidentūra nevar būt veiksmīga, ja tā nedod ieguldījumu vispārējā Eiropas Savienības attīstībā un nenostiprina to globāli,” uzsvēra S. Āboltiņa, norādot, ka šī gada aprīlī Saeimā uz pirmo sēdi sanāca ES prezidentūras parlamentārās dimensijas plānošanas komiteja.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka parlamenta loma attiecībā uz ES prezidentūru var būt daudz brīvāka un radošāka, tāpēc Saeima jau organizējusi virkni diskusiju par prezidentūras prioritātēm. „Faktiski ir radīts pamats stratēģiskam debašu forumam, kurā ne tikai apmainīties ar skatījumiem par prezidentūru, bet arī veidot daudz plašāku domu par Eiropas Savienības nākotni un Latvijas vietu tajā,” teica S. Āboltiņa.

Pārrunājot ar mūsu valsts vēstniekiem sadarbību ārpolitikas veidošanā un īstenošanā, S. Āboltiņa norādīja, ka maza valsts ar ierobežotiem resursiem spēj padarīt lielus darbus, un Latvija to ir pierādījusi jau vairākkārt. „Dodoties ārvalstu vizītēs un apmeklējot vēstniecības, esmu piedzīvojusi, cik ierobežotos resursos mūsu diplomāti spēj nodrošināt ne tikai diplomātisko misiju pamatfunkcijas, bet arī − olimpiskajā terminoloģijā runājot − panākt „uzvaras” mūsu valstij. Kopīgiem spēkiem mēs varam sasniegt arī tādus rezultātus kā Nila Muižnieka ievēlēšana par Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāru, Čikāgas samits, nesenā Hilarijas Klintones vizīte,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa pateicās vēstniekiem par līdzšinējo sadarbību un ieguldījumu Latvijas interešu aizstāvībā un atgādināja, ka šī ir otrā Saeimā rīkotā tikšanās, lai neformālā gaisotnē satiktos, apspriestu un stiprinātu kopīgos nākotnes plānus.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka šajā pusgadā arī Saeimas namā daudz uzmanības ir veltīts ārpolitiskajiem jautājumiem − notikusi gan diskusija ar nevalstisko organizāciju un ārlietu ekspertu dalību, gan vairākas ārlietu debates, kas kļuvušas par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem valsts ārpolitiskajā dienaskārtībā.

Ar ārvalstīs strādājošajiem Latvijas diplomātisko misiju vadītājiem tikās arī Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisiju deputāti, kā arī parlamenta frakciju un komisiju vadība.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu