Skip to main content

Āboltiņa: VIENOTĪBA Latvijas simtgadei piedāvā praktiskus darbus ar izmērāmiem rezultātiem

2018.gads ir mūsu valsts gadsimta jubileja, kuru sagaidot VIENOTĪBA piedāvā savu Latvijas simtgades plānu ar konkrētiem darbiem un izmērāmiem rezultātiem. Tas nav sapnis par ideālo Latviju. Tie ir pavisam praktiski soļi ceļā uz šo ideālu – uz stipru, drošu, pārtikušu un tiesisku Latviju. To šodien, 10.oktobrī, partijas VIENOTĪBA domes sēdē norādīja partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Darbs pie šī plāna ir jāsāk bez kavēšanās. 2018.gads pienāks ātrāk, nekā tas šodien liekas, un mēs valsts jubilejā mēs vispirms vēlamies dāvāt sev pārliecību par labi padarītu darbu, uzsvēra Āboltiņa, aicinot klātesošos būt pietiekami stipriem un katram apzināties savu atbildību Latvijas nākotnes priekšā, lai izvirzītie mērķi tiktu sasniegti un nepaliktu vien uz papīra.
VIENOTĪBAS līdere arī atgādināja, ka atšķirībā no daudzām citām partijām, VIENOTĪBA visaugstāk vērtē padarītus darbus, nevis skaistus vārdus. “Tieši to nozīmē atbildība Latvijas vēlētāju priekšā – nevis maldināt to ar tukšiem saukļiem vai biedēt naiviem stāstiem, bet iesaistīt sabiedrību, izskaidrot savus lēmumus un ļaut saprātīgi spriest par darba rezultātiem,” norādīja Āboltiņa, uzsverot, ka “mūsu mēraukla ir ne tikai reitingi un popularitāte, bet vispirms – padarītie darbi un to ietekme uz mūsu valsts izaugsmi nākotnē”.

“Populisma vilnis, kurš veļas pāri Latvijai, labi parāda šo atšķirību. Līdz galam neatrisinātos sociālos jautājumus, problēmas veselības aprūpē, iestrēgušo skolu reformu, Ukrainas notikumus un arī bēgļu krīzi mūsu konkurenti aizrautīgi izmanto savai politiskajai uguņošanai. Nekad neesmu atbalstījusi, ka šāds ceļš būtu ejams VIENOTĪBAI. Kā jebkura uguņošana, arī šī visdrīzāk beigsies ar dūmiem. Tā šķeļ sabiedrību, liek cilvēkiem apšaubīt savu piederību Latvijai, ticību tam, ka varam savu valsti pārvaldīt. Teikšu pat vēl skarbāk – liek apšaubīt, vai esam savu valsti pelnījuši, uzrunājot klātesošos,” uzsvēra Āboltiņa.

“No mums tiek un arī turpmāk tiks prasīts vairāk, nekā no citiem,” uzsvēra Āboltiņa. “Latvijas politiskajā spektrā nav cita politiskā spēka, kas spētu pildīt VIENOTĪBAS lomu – un šī loma ir ārkārtīgi svarīga eiropeiskas Latvijas nākotnei. Tieši VIENOTĪBAI izdevās izvest valsti no ekonomiskās krīzes, un tieši VIENOTĪBA panāca, ka Latvijā ieviests eiro, kas ir papildus garantija mūsu ekonomiskajai un politiskajai stabilitātei. Tagad, kad Latvija ir viena no visstraujāk augošajām ekonomikām Eiropā, ir neatlaidīgi jādodas uz priekšu,” viņa norādīja.

Informatīvā kara apstākļos, kur frontes līnija reizēm šķērso arī Latvijas iedzīvotāju prātus, arī mūsu valsts iekšienē kļūst skaļākas balsis, kas apšauba VIENOTĪBAS pamatvērtības – demokrātisku, labklājīgu, mūsdienīgu Latviju, kura ir cieši integrēta eiroatlantiskajā pasaulē. “Šajā ziņā mēs šodien, iespējams, esam vientuļāki, nekā jebkad agrāk. Tomēr pati situācijas nopietnība mums atgādina: mēs šodien nevaram būt atļauties vāji, sašķelti un neizlēmīgi. Mēs nevaram iemigt vai iegrimt katrs savās ikdienas rūpēs, aizmirstot par kopīgo, par partijas pamatvērtībām un mūsu kopīgo atbildību,” norādīja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja. “Šajā nišā šodien esam vieni, bet tas nenozīmē garantēti pārvarētu 5% robežu nākamajās Saeimas vēlēšanās. Tādēļ nemaldināsim sevi: kārdinājums atslābināties, pagulēt uz lauriem vai pat aiziet opozīcijā ir dziļi bezatbildīgs,” viņa norādīja.

Izvērtējot valdības aizvadītajā gadā paveikto, kā vienu no panākumiem VIENOTĪBAS vadītāja minēja sekmīgi aizvadīto Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kuras laikā Latvijas valsts pārvalde skaidri apliecināja savu nelokāmi eiropeisko stāju, spēju vadīt visas ES lietas kompetenti, enerģiski un demokrātiski. “Mēs esam sapurinājuši savu pašapziņu, esam reālā darbā pierādījuši, ka spējam organizēt Eiropas procesus arī Latvijas interesēs,” viņa pauda. Tomēr vēl svarīgāk par saņemtajām uzslavām Eiropā ir panākt, lai tādu pašu novērtējumu mūsu darbam saņemam no Latvijas sabiedrības, esot gana izlēmīgi, spējot pieņemt drosīgus lēmumus, tos pietiekami un saprotami izskaidrojot – izdarot visu, lai sabiedrībai būtu pamats mūs uzslavēt un mums uzticēties, norādīja Āboltiņa.

Kā panākumu Āboltiņa minēja arī to, ka partneri vairs neapšauba VIENOTĪBAS uzstādījumu par valsts drošību kā mūsu šībrīža prioritāti. “Tieši mēs esam konsekventi virzījuši šā un nākamā gada budžetu Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai. Kādam tas varētu likties pašsaprotami, jo šodien par drošību runā visi. Tomēr realitāte ir daudz sarežģītāka,” viņa norādīja.
VIENOTĪBAS līdere atzina, ka nereti kompromisi valdības darbā panākti uz VIENOTĪBAS ideju īstenošanas rēķina. “Mēs esam spējuši pārliecināt partnerus par valstij svarīgu lēmumu pieņemšanu, spējuši rast kompromisus, taču bieži šie lēmumi nākuši grūti un bijuši pieņemti uz mūsu piedāvāto ideju rēķina. Mums pat ir nācies atteikties no pašu pieteikto politisko ideju realizācijas, un tas neapšaubāmi atstājis iespaidu uz sabiedrības atbalstu VIENOTĪBAI,” savā uzrunā norādīja Āboltiņa, vienlaikus paužot pārliecību, ka, neraugoties uz to, partijai ir daudz vairāk pamata lepnumam, nekā pesimismam un nožēlai, jo panāktie kompromisi bijuši izšķirīgi Latvijas eiropeiskai nākotnei.

Runājot par partijas nākotni, Āboltiņa norādīja, ka 2016.gada kongresā tiks vēlēts partijas vadītājs un valde, kuru uzdevums būs saliedēt un vadīt VIENOTĪBAS komandu 2017.gada pašvaldību un 2018.gada Saeimas vēlēšanās. “No savas puses varu apliecināt, ka uzskatu ne vien par lietderīgu, bet pat par nepieciešamu diskutēt par pārmaiņām mūsu partijas vadībā,” pauda Āboltiņa, norādot, ka VIENOTĪBA vienmēr bijusi atvērta jaunu līderu iesaukumam un atklātai diskusijai par katra stiprajām un vājajām pusēm un aicinot klātesošos iesaistīties, iesaistīt jaunus cilvēkus, izvirzīt jaunas idejas, piedāvāt jaunas pieejas sabiedrībai aktuālo jautājumu risināšanai, lai līderu izvēle būtu gan demokrātiska, gan efektīva un nestu arī cerēto rezultātu.

Dalies ar ziņu