Skip to main content

Aicina Čehijas uzņēmējus sadarboties ar Latvijas uzņēmējiem

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/JL) šodien, atklājot Čehijas-Latvijas biznesa forumu Prāgā, Čehijas galvaspilsētā, aicināja Čehijas uzņēmējus sadarboties ar Latvijas uzņēmējiem un veidot kopīgus sadarbības projektus, investējot Latvijā.

„Čehijas uzņēmēji vienmēr ir laipni gaidīti Latvijā. Abām valstīm – Latvijai un Čehijai – ir savas īpašās priekšrocības un ievērojams potenciāls. Es aicinu izmantot šīs iespējas un sadarboties,” foruma atklāšanā uzsvēra A.Kampars.

Uzstāšanās laikā ministrs atzina, ka Latvijas un Čehijas uzņēmējiem ir iespēja veidot sadarbības projektus tādās Latvijā vēsturiski labi attīstītās nozarēs kā transports un loģistika, mašīnbūve un metālapstrāde, kokapstrāde, pārtikas pārstrāde, informācijas tehnoloģijas, ķīmija un farmācija, tūrisms, izglītība un zinātne.

Tāpat A. Kampars biznesa forumā uzsvēra Latvijas priekšrocības – izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu , kas dod uzņēmējiem iespēju ienākt lielajos kaimiņvalstu tirgos Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā. Ministrs arī uzsvēra, ka Valda Dombrovska valdības īpašas uzmanības lokā ir atbalsta sniegšana uzņēmējdarbībai, lai stimulētu Latvijas ekonomikas galveno vilcējspēku – eksportu.

Savukārt vakar A. Kampars tikās ar Latvijas Čehijas rūpniecības un tirdzniecības ministru Martinu Kocoreku (Martin Kocourek), kuras laikā pārrunāja divpusējās ekonomiskās sadarbības jautājumus. A.Kampars uzsvēra Latvijas vēlmi padziļināt ekonomisko sadarbību ar Čehiju, veicinot informācijas apmaiņu un kontaktus starp abu valstu uzņēmējiem.

Jau vēstīts, ka A. Kampars no š.g. 29. – 31. augustam devies darba vizītē uz Čehijas Republiku LR Valsts prezidenta V. Zatlera valsts vizītes ietvaros. Ekonomikas ministrs vizītes laikā piedalās LR Valsts prezidenta oficiālajos pasākumos.

 

Papildinformācija par Latvijas ekonomisko sadarbību ar Čehijas Republiku:
2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Čehiju sasniedza 93,8 milj. EUR, kas ierindoja Čehiju 22. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā.

2010. gada pirmajā pusgadā Latvijas preču eksports bija 55,4 milj. EUR (2009. gada pirmajā pusgadā 11,6 milj. EUR), savukārt imports – 38,4 milj. EUR (2009. gada pirmajā pusgadā – 14,4 milj. EUR), tādejādi Čehija bija Latvijas 24. nozīmīgākais eksporta un 18. nozīmīgākais importa partneris.

Latvija eksportē uz Čehiju mašīnas, mehānismus, elektriskās iekārtas, metālus un to izstrādājumus, pārtikas rūpniecības produktus, koksni un tās izstrādājumus, akmens, ģipša, cementa, stikla, keramikas izstrādājumus.

No Čehijas Latvija importē transporta līdzekļus, mašīnas, mehānismus, elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkciju, pārtikas rūpniecības produktus, plastmasas un izstrādājumus no tām; kaučuku un gumijas izstrādājumus.

Pēc Latvijas Bankas datiem Čehijas tiešās investīcijas Latvijā veido 4,6 milj. EUR (42. vieta). Galvenokārt investīcijas tika veiktas sabiedriskajos, sociālajos un individuālajos pakalpojumos, tirdzniecībā, apstrādes rūpniecībā. Latvijas tiešās investīcijas Čehijā veidoja 0,8 milj. EUR (28. vieta).

Saskaņā ar Lursoft datiem pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Čehija ierindojas 41. vietā, kopējam investīciju apjomam sasniedzot 3,1 milj. LVL. Latvijā darbojas 62 aktīvi uzņēmumi ar Čehijas kapitālu.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67013193

Dalies ar ziņu