Skip to main content

Tautieši Anglijā tāpat kā Latvijā gaida politisko stabilitāti un latviešu kultūras izaugsmi

“Vienotības” un “Pilsoniskās savienības” (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis pēc “Daugavas vanagu” (DV) Centrālās valdes ielūguma šajās dienās apmeklēja gada sanāksmi “Straumēnos” Anglijā. Kristovskis arī atsevišķi tikās ar latviešiem Londonā, kur, uzrunājot auditoriju, vērtēja Latvijas aktualitātes priekšvēlēšanu laikā.

Vienotības” priekšsēdētājs uzsvēra, ka Latvijas valsts un sabiedrība pašreiz atrodas izšķirošu notikumu priekšā, jo neatkarības atgūšanas divdesmitgade noslēdzas ar sevišķi smagas ekonomiskās krīzes pārvarēšanas periodu, kas uzliek papildus emocionālu un fizisku slodzi Latvijas iedzīvotājiem. Kristovskis norādīja uz riskiem, izaicinājumiem un pārbaudījumiem, kas pašreiz ir jāiztur Latvijas valdībai. Viņš norādīja, ka tieši “Vienotības” ministru prezidenta kandidāta Valda Dombrovska vadībā ir izdevies pasargāt Latviju no maksātnespējas jeb bankrota. Ir sekmīgi atsākta tautsaimniecības atjaunošana, kas saņem arvien pozitīvākus starptautisko ekspertu vērtējumus. Tikai šāda mērķtiecīga kursa turpināšana un tautsaimniecības izvēršana garantē Latvijas valsts ilglaicīgumu. Tāpēc 10. Saeimas vēlēšanās ir tikai trīs izvēles: “Vienotība”, kas nozīmē taisnīgu sabiedrību nacionālā valstī vai arī oligarhu materiālo interešu partijas, kas 20 gadu laikā ievedušas Latvijas valsti strupceļā. Trešā izvēle ir lielkrievu impērisko revanšistu apvienība, kuras politika sakņojas Maskavas interesēs.

“Dombrovskim ir jāļauj strādāt arī turpmāk!” teica Kristovskis, norādot, ka tieši Dombrovska pieredze un profesionālās īpašības, uzticamība un starptautiskā atpazīstamība nodrošinās nepieciešamo stabilitāti, kas Latvijas valstij pašreiz ir visvairāk nepieciešama. Kristovskis prognozēja; “Jebkuras atkāpes no V.Dombrovska un “Vienotības” valsts izaugsmes kursa atsviedīs mūsu valsti atpakaļ smagā krīzē. Mēs vēl ne tuvu neesam tādai situācijai, lai vieglprātīgi ļautos ļoti bīstamiem un populistiskiem oligarhu Šlesera, Šķēles, Lemberga un viņu ekonomiski politisko interešu kabatas partiju paziņojumiem par Rietumu sabiedroto un starptautisko finanšu institūciju izraidīšanu no Latvijas valsts! Lai to nepieļautu, nodrošinātu izaugsmi, atjaunotni, “Vienotībai” ir nepieciešams reāli domājošo pilsoņu vairākuma atbalsts.”

Vērtējot savu viesošanos pie tautiešiem Anglijā, Kristovskis uzskata, ka tikšanās ar vēlētājiem bija sekmīga, jo nācies pārliecināties, kas cilvēki ārpus Latvijas seko līdzi politiskajiem notikumiem, ļoti vēlas Latvijai un tās ļaudīm stabilitāti, ekonomisku un kulturālu izaugsmi. Vienlaikus Kristovskis arī norāda, ka Latvijas valsts institūcijas nepietiekami mērķtiecīgi uztur saikni ar tautiešiem, sniedz pārāk mazu informatīvu atbalstu pašlaik no Latvijas darba meklējumos aizbraukušajiem ekonomiskajiem emigrantiem.

“Ir skaidrs, ka šāda, ievērojama latviešu tautas un pavalstnieku daļa ārpus savas zemes prasa papildus pasākumu klāstu, jo daudzi Anglijā nokļuvušie tautieši pēdējos 5-10 gadus pavadījuši dzīvi ne tikai ārpus Latvijas,bet paliek arī ārpus Latvijas valsts informatīvās telpas. Nospiedošais vairākums nesen izceļojušo diemžēl nav informēti pat par iespēju Anglijā balsot, lai piedalītos 10.Saeimas vēlēšanās. Tas liecina par nopietniem trūkumiem Latvijas Ārlietu ministrijas darbā un tas nozīmē, ka ir daudz neizmantotu iespēju, kā turpmāk no Latvijas uz laiku aizbraukušos pilsoņus iesaistīt Latvijas interešu pārstāvniecībā ārvalstīs”, saka Kristovskis.

Dalies ar ziņu