Skip to main content

Aicina izvērtēt situāciju Rīgas 71. vidusskolā

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars ir nosūtījis vēstuli Latvijas Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā aicina izvērtēt situāciju Rīgas 71. vidusskolā. Deputāts ir saņēmis šīs skolas absolventa vēstuli, kurā tās autors pauž satraukumu par skolā notiekošo.

Vēstulē teikts, ka skolēniem bieži ir liegta pirmā medicīniskā palīdzība, audzēkņiem piespiežot lietot nepazīstamus nervus nomierinošus medikamentus. Autors raksta, ka no vecākiem tiekot prasīta samaksa par lietām, kuras neattiecas uz mācību procesu. Skolēniem mācību stundu laikā esot jāklausās kreisi noskaņotu politiķu redzējums par Latvijas attīstību, kas neveidojot objektīvu izpratni par valstī notiekošo.

„Nav pieļaujama vienpusēja un un neatkarīgai Latvijas valstij kaitīga politikskā aģitācija, ietekmējot vēl nenobriedušo jauniešu pasaules uztveri,” uzskata RD deputāts Valdis Gavars.

Vēstules autors uzskata, ka skolā tiek pārkāpts Izglītības likuma 51. pants, kurā teikts, ka pedagoga pienākums ir veidot izglītojamā attieksmi pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti, audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus — Latvijas patriotus.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu