Skip to main content

Druviete: plaģiātisms nav pieļaujams

Atsaucoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par biznesa projektiem, kas piedāvā izstrādāt akadēmiskos darbus, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina studentus ievērot akadēmisko ētiku, rakstot studiju darbus pašiem, nevis nodarboties ar plaģiātismu un uzdot citu cilvēku darbu par savējo.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete uzsver: “Akadēmisko darbu pirkšana nav pieļaujama. Uzņēmumi un privātpersonas, kas piedāvā izstrādāt jebkāda veida akadēmiskus darbus, klaji pārkāpj ētikas normas. Šādu darbu iegāde ir klasificējama kā plaģiātisms. Augstākās izglītības kvalitāte ir atkarīga no studentu un mācībspēku darba kvalitātes. Ja kāda no pusēm savu darba daļu veic neētiski un bezatbildīgi, studiju kvalitāti nav iespējams nodrošināt. IZM vēlreiz aicinās augstskolas nodrošināt plaģiātisma nepieļaušanu mācību procesā un lūgs ziņot par attiecīgiem pasākumiem, ko tās plāno veikt jaunajā mācību gadā.”

Atbalstāma ir vairāku Latvijas augstskolu iniciatīva par vienotas starpaugstskolu datorizētas sistēmas izveidi plaģiātisma apkarošanai. Šobrīd sistēmai pievienojušās astoņas augstskolas – Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Liepājas Universitāte.

Papildus informācija:
Kristīne Keiča
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67047804, 25708856

Dalies ar ziņu