Skip to main content

Aicināsim premjeru skaidrot izmaiņas “RB Rail” padomē

Partijas VIENOTĪBA pārstāvji, šodien, 24.oktobrī, aicinās Ministru prezidentu Māri Kučinski koalīcijas Sadarbības padomes sēdē skaidrot Satiksmes ministrijas (SM) īstenotās izmaiņas projekta "Rail Baltica" īstenotāja "RB Rail" padomē.

VIENOTĪBA lūgs premjeram skaidrot, kādā procedūrā un pēc kādiem kritērijiem ir nomainīti “RB Rail” padomes locekļi.

“Rail Baltica” ir stratēģiski, politiski un ekonomiski ļoti nozīmīgs projekts, un no sekmīga padomes darba ir tieši atkarīga daudzmiljardu vērtā projekta īstenošana. Šis nav īstais brīdis neskaidrām politiskām ietekmēm un šaubīgu lēmumu pieņemšanai, uzsver VIENOTĪBA.

Turklāt tieši valsts spēja īstenot caurskatāmu valsts uzņēmumu pārvaldes politiku bija viens no problēmjautājumiem, Latvijai iestājoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā OECD. Diemžēl izskatās, ka šīm bažām bijis pamats, jo iepriekš daudz kritizētā prakse valsts uzņēmumu padomju locekļu iecelšanā tiek turpināta, norāda VIENOTĪBA.

Šāda SM rīcība acīmredzami neatbilst labas pārvaldības principiem un var negatīvi ietekmēt valsts tēlu gan sabiedroto, gan investoru acīs, atgādina VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu