Skip to main content

Aigars Rublis «ēno» angļu valodas skolotāju

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) akcijai «Skolas diena 2015» atsaucās Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un sporta jautājumu programmā Aigars Rublis, šodien piedaloties Jelgavas 4. sākumskolas 4.e klases angļu valodas stundā un «ēnojot» angļu valodas skolotāju Aigu Tomasi.

««Ēnošana» man nav sveša. Aizpagājušajā gadā iesaistoties šajā akcijā, apmeklēju bērnudārzu «Kamolītis», kur iepazinu pirmsskolas skolotājas darbu no praktiskās puses, iesaistījos ēdiena gatavošanā un tiku pielikts pie salātu griešanas. Pagājušajā gadā akcijā nepiedalījos, bet šogad atkal nolēmu iesaistīties, dodoties uz kādu no Jelgavas skolām. 4. sākumskolu izvēlējos, jo tā ir viena no pilsētas lielākajām skolām, ar augsti novērtētu izglītības līmeni, pagājušā gada pilsētas izglītības kvalitātes Gada balvas «Zelta grauds» ieguvēja. Gribu saprast, kā klasē notiek pedagoģiskais process, iepazīt skolotāja darba «aizkulises», lai pēc tam varētu sniegt savus priekšlikumus skolotāju darba kvalitātes izvērtēšanā,» skaidroja A. Rublis.

Domes priekšsēdētāja vietnieks skolā ieradās tūlīt pēc domes sēdes, un mācību priekšmets, klase un skolotāja, kuru «ēnot», tika izvēlēta nejauši no skolas vadības piedāvātā stundu saraksta. A.Rublis izteica vēlēšanos piedalīties dabaszinību vai mājturības stundā, taču politiķa viesošanās laikā šādas nodarbības nenotika, tāpēc tika izlemts par labu angļu valodai.

A.Rublis devās klasē, sasveicinājās ar bērniem angļu valodā, apjautājās, kā viņiem klājas, iepazīstināja ar sevi un apsēdās pirmajā solā, lai kopā ar bērniem piedalītos mācību stundā. Stundas tēma bija «Pilsēta» un skolotāja bērniem deva uzdevumu izveidot teikumus un pastāstīt par kādu pilsētas vietu. «Man bija laba sajūta, ka uz stundu atnāca politiķis. Tas bija interesanti,» pēc nodarbības atzina ceturtklasniece Vanesa. Viņai piebalsoja pārējie klasesbiedri, sakot, ka bail neesot bijis, bet ciemiņa klātbūtne mudinājusi viņus labāk stāstīt.

Savukārt skolotāja Aiga Tomase uzslavēja bērnus par labajiem sasniegumiem, sakot, ka viņas audzēkņi ir zinoši un angļu valodā spēj labi sazināties ar bērniem no citām valstīm.

Diemžēl skolotāja darbā ne viss notiek tik labi, kā vēlētos. Piemēram, šodien skolotāja atvainojās, ka stundā nevar izmantot interaktīvo tāfeli, jo saplīsis dators. Taču «sāpīgākais» esot skolotāju atalgojuma jautājums. «Strādāju ne naudas, bet gandarījuma dēļ, piedalos starptautiskos projektos, bet dažkārt man ir neērti no saviem ārzemju kolēģiem, kad, nosaucot savu mēnešalgu, viņi pārjautā, vai tā esot nedēļas alga. Gribētu aizbraukt uz Londonu papildināt savas zināšanas, izglītot un uzmundrināt sevi,» saka A.Tomase.

LIZDA aicina politiķus kļūt par pedagogu «ēnām» un vērot viņu ikdienas darbu, novērtējot pedagogu nozīmīgo lomu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā. Dalību akcijā apstiprinājuši arī 15 Saeimas deputāti. Akcijas mērķis ir veicināt lielāku sabiedrības izpratni par pedagogu darba pienākumiem un rosināt lēmējvaras lielāku atbalstu pedagogu darba vides pilnveidei.

Informācijas avots:
www.jelgavasvestnesis.lv 

Dalies ar ziņu