Skip to main content

Aizsardzības ministrija atklājusi mēģinājumu ierobežot Latvijai nozīmīgas informācijas izplatīšanu interneta vietnē YouTube

Šodien Aizsardzības ministrija (AM) konstatējusi mēģinājumu ierobežot informācijas izplatīšanu par Latvijas sabiedrībai jūtīgiem vēstures notikumiem, proti, no Latvijas armijas Youtube video kanāla ir izdzēsta krievu valodā tulkotās filmas „Latviešu leģions” versija.

Interneta vietne Youtube pie filmas ir norādījusi, ka video saturs neatbilst tā pakalpojumu sniegšanas noteikumiem, neprecizējot konkrētāk tā dzēšanas iemeslu. AM pieļauj, ka Youtube bez padziļinātas analīzes pakļāvies ideoloģiskajam spiedienam, izdzēšot filmu par latviešu leģiona tapšanu un tā kaujas gaitām. „Šāda prakse ir nosodāma globālajos sociālajos medijos, kur būtu jāpastāv informācijas pieejamībai un atklātībai. Ir nepieļaujama šāda rīcība, kur acīmredzami tiek manipulēts ar informācijas pieejamību krievu valodā un vēstures notikumu skaidrojumu plašākai sabiedrībai,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Latvijas armijas Youtube video kanāls ir oficiāla aizsardzības nozares informācijas vietne, kurā tiek ievietoti tikai AM veidoti vai atbalstīti video materiāli. Latvijas armijas Youtube video kanālā joprojām ir pieejama filma „Latviešu leģions” oriģinālvalodā un ar tulkojumu angļu valodā, bet tās versija krievu valodā šobrīd ir ievietota AM mājas lapā. AM ir lūgusi Youtube administratoriem skaidrojumu par filmas dzēšanu no Latvijas armijas kanāla.

Filma "Latviešu leģions", kuras scenārija autors ir vēsturnieks Uldis Neiburgs, ir viens no izsmeļošākajiem dokumentālajiem materiāliem par latviešu karavīru cīņām Vācijas bruņoto spēku sastāvā Otrā pasaules kara laikā. Filma stāsta par latviešu leģiona tapšanu, tā kaujas gaitām un dažādo vērtējumu mūsdienu sabiedrībā. Tajā izmantots plašs dokumentālo kinohroniku materiāls, intervēti bijušie leģionāri un sniegti vēsturnieku viedokļi.

Filma "Latviešu leģions" ir veidota 2000. gadā filmu studijā "Deviņi" ar AM atbalstu.

Filma "Latviešu leģions" krievu valodā pieejama AM mājas lapā

Informāciju sagatavoja:
Airis Rikveilis
AM Militāri publisko attiecību departamenta
direktors
Tālr.: +371 28639960
airis.rikveilis @mod.gov.lv

Dalies ar ziņu