Skip to main content

Aizsardzības ministrijas vadība izsaka līdzjūtību Japānai

Aizsardzības ministrijas vadība izteikusi līdzjūtību Japānas kolēģiem un visai japāņu tautai par postošo zemestrīci, kurā bojāgājušo un bez vēsts pazudušo cilvēku skaits pārsniedz 16 000. Ministrs un valsts sekretārs novēlējuši spēku un izturību Japānas pašaizsardzības spēku karavīriem, kas palīdz savai zemei šajā smagajā pārbaudījumā.

„Var tikai apbrīnot Japānas pašaizsardzības spēkos dienošo karavīru drosmi un pašaizliedzību, veicot glābšanas un meklēšanas darbus cunami skartajos apvidos, bieži vien riskējot ar dzīvību,” pauž Aizsardzības ministrijas vadība. „Japānas pašaizsardzības spēki ir pierādījuši savu profesionalitāti arī šajā traģiskajā situācijā, kad citu pēc citas Japānu skārušas vairākas nelaimes.”

Kopš zemestrīces izraisītā cunami viļņa 11. martā 100 tūkstoši karavīru iesaistījušies glābšanas darbos. Kopš 16. marta četri Japānas pašaizsardzības gaisa spēku divrotoru helikopteri "CH-47 Chinook" un vairākas ugunsdzēsības mašīnas norīkotas palīdzēt palīdzētu dzesēt izlietotās kodoldegvielas stieņus "Fukušimas 1" kodolspēkstacijā.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts 18.martā devās uz Japānas vēstniecību, lai izteiktu savu līdzjūtību un parakstītos līdzjūtību grāmatā.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Aizsardzības ministrijas
Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu