Skip to main content

Aizsardzības ministrs aicina 11. novembrī nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti

Aizsardzības ministrija jau piekto gadu aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā uzvara pār Bermonta karaspēku.
No 7. līdz 9.novembrim laikā no 10:00 līdz 12:00 Latvijas Kara muzejā notiks īpaši skolēniem organizēti sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas rīti, kuru laikā būs iespēja arī uzzināt vairāk par Lāčplēša dienu. Skolotājus lūdzam pieteikt savas klases dalību konkrētā dienā, rakstot uz e – pastu [email protected]

Savukārt pārējie interesenti aicināti uz Latvijas Kara muzeju 7. – 9. novembra vakaros no 16:00 līdz 19:00 piedalīties Lāčplēša dienas ieskaņas pasākumos kopā ar karavīriem un kadetiem, locīt sarkanbaltsarkanās lentītes, baudīt muzikālos priekšnesumus un iepazīties ar NBS spēku veidu prezentācijām. 10.novembrī sarkanbaltsarkanās lentītes locīsim no 12:00 līdz 15:00 kopā ar zemessargiem un jaunsargiem, uzzinot vairāk arī par viņu ikdienas pienākumiem.

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, sarkanbaltsarkanās lentītes šogad tiks locītas arī reģionos – Alūksnē, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Skrundā, Valmierā un Ventspilī, Viesītē.

Ministrija aicina arī uzņēmējus atbalstīt šo pasākumu, lai 11.novembrī pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju būtu iespēja nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, godinot tos Latvijas karavīrus, kas atdeva savas dzīvības par brīvu Latviju.

Informācijai
Latvijas armijas deviņdesmitās gadadienai veltītā logotipa centrālais elements ir stilizēts skaitlis 11 valsts karoga krāsās. Tas atgādina par 1919. gada 11. novembra uzvaru un līdzinās starptautiski atzītajam „victory” jeb uzvaras simbolam.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki logotipu izveidoja, attīstot Latvijas Neatkarīgās televīzijas 2007. gadā aizsākto tradīciju – aicinājumu Lāčplēša dienā pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta simbola formā, kas norāda uz 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu