Skip to main content

Aizsardzības ministrs aicina Krieviju informēt par militārajām mācībām neitrālajā gaisa telpā

Šorīt, 17. februārī, saņemta informācija par Krievijas Federācijai piederoša tālās darbības bumbvedēja TU-22M atrašanos neitrālajā gaisa telpā virs Baltijas jūras, sakarā ar ko nekavējoties aktivizēta Lietuvā izvietotā NATO gaisa telpas patrulēšanas lidmašīna objekta vizuālai identifikācijai.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda, ka ņemot vērā rīt notiekošo referendumu, Aizsardzības ministrija vēlas saņemt precīzāku informāciju par šajās dienās reģionā starp Baltijas valstīm un Poliju notiekošajām Krievijas Federācijas Gaisa karaspēka militārajām mācībām, kurās piedalās visa veida aviācijas vienības un liels skaits karavīru.

„Nesaņemot precīzu skaidrojumu par šādu mācību rīkošanas mērķiem un uzdevumiem, Latvijas iedzīvotājiem varētu rasties priekšstats, ka Krievijas Federācijas stratēģiska līmeņa mācību un referenduma norise Latvijā ir savstarpēji saistīta”, norāda A. Pabriks.

Aizsardzības ministrs šodien izteiks lūgumu Latvijas diplomātiem pieprasīt Krievijas varas iestādes sniegt informāciju un skaidrojumu par šo mācību norisi.

Informāciju sagatavoja:
Airis Rikveilis,
AM Militāri publisko attiecību
departamenta direktors
Tālr.: +371 67335085, 28639960
[email protected]

 

Dalies ar ziņu