Skip to main content

Grieķijas vēstnieks: Latvija ir paraugs krīzes pārvarēšanā

Piektdien, 17. februārī, Grieķijas vēstnieks Latvijā Georgijs Hadzimihelakis (George Chatzimichelakis) sarunā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski atzina, ka Latvijas pieredze krīzes pārvarēšanā ir paraugs citām valstīm. Premjers apliecināja Latvijas gatavību Grieķijai sniegt ekspertu atbalstu finanšu krīzes pārvarēšanā.

Amatpersonas atzina, ka ražošanas attīstība, ekonomikas izaugsme, eksports un investīciju piesaiste ir faktori, kas nepieciešami jebkurai valstij, kas saskārusies ar finanšu krīzi. Latvija strauji atgriežas uz izaugsmes ceļa un atgūst finanšu tirgu uzticību, taču, lai neatkārtotu pagātnes kļūdas, valstij jāturpina ievērot stingra fiskāla politika, pauda V.Dombrovskis.

Premjers uzsvēra, ka Grieķijas un Latvijas divpusējās attiecības ir ciešas, kā pozitīvu piemēru minot kopīgu alternatīvās enerģētikas projektu Nīcas novadā. Taču abām valstīm ir vēl daudz neizmantota potenciāla, tostarp tūrismā un investīciju jomā.

Fotogrāfijas no tikšanās

Latvijas un Grieķijas tirdzniecības rādītāji:
2011. gada pirmajos trīs ceturkšņos Latvijas – Grieķijas preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 13,40 miljonus eiro, Grieķijai ieņemot 57. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Salīdzinājumā ar tirdzniecības apgrozījumu 2010. gada atbilstošajā periodā, tas ir pieaudzis par 78,26% jeb 5,88 miljoniem eiro. Latvijas galvenās eksporta preces uz Grieķiju: koksne un tās izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas un mehānismi. Galvenās importa preces no Grieķijas: pārtikas rūpniecības produkti, mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un tās saskarnozares produkti. Līdz 2011. gada decembrim Grieķijas tiešās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sastādīja gandrīz 42,5 latu, Grieķijai ieņemot 87. vietu, un Uzņēmumu reģistrā bija reģistrēti 19 kopuzņēmumi.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu