Skip to main content

Aizsardzības ministrs aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties skrējienā „Apkārt Latvijai”

2013. gada 15.augustā pēc svinīgā lāpu skrējiena „Apkārt Latvijai” atklāšanas pasākuma Rīgas Brāļu kapos, kura laikā ar 1992.gada skrējiena lāpu no Mūžīgās uguns tiks aizdegtas skrējiena lāpas, plkst.10 no Rīgas Brāļu kapiem sāksies skrējiena posms maršrutā Rīga – Mērsrags. Posma garums ir aptuveni 100 kilometri.

„Biedrības „Latvijas ģenerāļu kluba” iecere stiprināt un saliedēt Latvijas sabiedrību ir guvusi plašu rezonansi un atsaucību. Pozitīvi tas, ka šis pasākums nav kļuvis tikai par iekšēju Aizsardzības un Iekšlietu ministrijas pasākumu, bet par visas tautas pasākumu. Atjaunotais lāpu skrējiens ir lielisks piemērs kā stiprināt Latvijas iedzīvotājos nacionālo identitāti, vienlaikus popularizējot sportiskās aktivitātes. Tāpēc aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties skrējiena dalībniekiem,”
uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Arī aizsardzības ministrs piedalīsies skrējienā un nesīs lāpu posmā no Bigauņciema līdz Lapmežciemam.

Posma Rīga-Mērsrags pirmais lāpnesis būs Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs militāro spēju attīstības jautājumos, biedrības „Latvijas ģenerāļu kluba” pārstāvis brigādes ģenerālis Juris Kiukucāns. Skrējiens uz Mērsragu notiks no Rīgas Brāļu kapiem caur Babītes novadu, Jūrmalas pilsētu un Engures novadu.

Starp lāpnešiem būs arī Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons un Mērsraga novada domes izpilddirektors Krišjānis Šneiders. Skrējienā aktīvi pieteikušies 101.Rīgas jaunsargu vienības, 115.Babītes jaunsargu vienības, Jūrmalas sporta centra, Jūrmalas sporta skolas, Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts un Pašvaldības policijas pārstāvji, kā arī individuālie dalībnieki. Plānots, ka šajā skrējiena posmā piedalīsies vairāk nekā 180 skrējēju.

Skrējiena posms Rīga-Mērsrags noslēgsies ar lāpas ienešanu Mērsraga brīvdabas estrādē „Jēgerleja”, kur no plkst.20:15 līdz 21:30 muzikālo noskaņu radīs Zemessardzes 51.kājnieku bataljona ansamblis „Dobeles zemessargi” un Mērsraga amatierkolektīvi.

Jau ziņots, ka pirmajā skrējiena dienā viena grupa no Rīgas Brāļu kapiem skries caur Babītes novadu, Jūrmalas pilsētu, Engures novadu uz Mērsragu, savukārt otra grupa – no Rīgas Brāļu kapiem caur Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu un Limbažu novadu uz Salacgrīvu. Skrējiena lāpnešiem, izņemot karavīrus, zemessargus un jaunsargus, kuri skries formastērpos, būs valsts akciju sabiedrības „Latvijas dzelzceļš” sagādāti T-krekli.

Skrējiena kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru. Tas norisināsies septiņas dienas, 14 posmos.

Ikviens interesents, kurš vēlas skriet par Latviju, laipni aicināts pieteikties pie sev interesējošā posma atbildīgā Nacionālo bruņoto spēku pārstāvja, elektroniski atsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu! Uz drīzu tikšanos!

Plašāka informācija par skrējienu un pieteikšanās kontaktinformācija pieejama militāro ziņu portālā www.sargs.lv.

Pasākuma lapas sociālajos medijos:
  

Piedalies lāpu skrējienā? Atbalsti kādu, kurš piedalās? Aicinām padalīties gan ar iespaidiem par lāpu skrējienu, gan ar fotogrāfijām, elektroniski atsūtot informāciju uz Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas e-pastu: [email protected]

Sociālajos medijos pasākuma atslēgas vārds: #ApkartLV

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu