Skip to main content

Aizsardzības ministrs aicina svinēt armijas dzimšanas dienu un iesaistīties akcijā „Pasveicini karavīru!”

10.jūlijā plkst. 12:00 pie Brīvības pieminekļa notiks Latvijas armijas 94.dzimšanas dienai veltīts pasākums, kurā būs iespēja uzzināt par armijas dibināšanu un baudīt svētku koncertu.

Koncertā uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Zemessardzes orķestris, deju kopa „Bramaņi” un Madlienas mažoretes. Karavīrus svētkos sveiks aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Juris Zeibārts, pasākumu vadīs Raimonds Bergmanis.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki jau ceturto gadu aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā „Pasveicini karavīru!”, nosūtot sirsnīgu sveicienu saviem radiem, draugiem un paziņām, kas dien vai kādreiz ir dienējuši bruņotajos spēkos. Savukārt tos, kas vēlas, lai viņu apsveikumus, audio vai video sveicienus redzētu visi bruņoto spēku karavīri, aicinām tos atsūtīt uz e-pastu [email protected] līdz 8.jūlijam.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 10.jūlijā tika izdota pavēle Nr.1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņo par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā.

Papildu informācija par Latvijas armijas dibināšanu lasāma šeit.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu