Skip to main content

Aizsardzības ministrs Briseles forumā runās par aizsardzības izaicinājumiem samazināta budžeta apstākļos

25. un 26. martā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies ikgadējā Briseles forumā, lai diskutētu par jaunajiem aizsardzības izaicinājumiem transatlantiskajā sabiedrībā.

„Mums vai nu būs jāsamierinās, ka samazināta budžeta dēļ tiks samazinātas arī aizsardzības spējas, vai arī jāmeklē risinājumi aizsardzības spējas saglabāt iepriekšējā līmenī vai pat paaugstināt,” uzskata aizsardzības ministrs. „Manuprāt, veiksmīgas starptautiskās sadarbības un reformu rezultātā ir iespējams pozitīvs iznākums.”

Ministrs sesijā „Finansējuma samazinājuma ietekme uz starptautiskās palīdzības, aizsardzības un klimata budžetu ” diskutēs ar ASV ekonomiskās domnīcas izpilddirektoru Deividu Vokeru, ES fiskālās programmēšanas un budžeta komisāru Janusu Levandovski un Vācijas Maršala fonda vecāko pētnieku Brūsu Stouku.

Forumā tiks pārrunāta ASV un Eiropas partnerība, sadarbība ar Āziju un Krieviju, kā arī finanšu krīzes ietekme uz aizsardzības budžetu, krīzes menedžments, transatlantiskās ekonomikas izaicinājumi, Afganistānas nākotnes iespējas, situācija Āfrikas valstīs, u.c.

Briseles forums tika aizsākts 2006. gadā kā ikgadēja ietekmīgāko Ziemeļamerikas un Eiropas politiķu un intelektuālo līderu augsta līmeņa tikšanās, kuras laikā tiek pārrunāti aktuālie izaicinājumi, ar kuriem saskaras valstis abpus Atlantijas okeānam.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu