Skip to main content

Ārlietu ministra paziņojums par NATO lēmumu iesaistīties lidojuma aizlieguma zonas nodrošināšanā Lībijā

Saistībā ar NATO dalībvalstu pieņemto lēmumu organizācijai iesaistīties lidojumu aizlieguma zonas īstenošanas vadībā Lībijā, ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ir nācis klajā ar sekojošu paziņojumu:

„Pagājušajā naktī pēc ilgām sarunām pieņemtais NATO lēmums iesaistīties lidojumu aizlieguma zonas īstenošanas vadībā Lībijā ir konkrēts visu NATO dalībvalstu ieguldījums ANO Drošības Padomes rezolūcijas Nr. 1973 īstenošanai. Latvija jau iepriekš ir izteikusi savu politisko atbalstu šai ANO DP rezolūcijai 1973.

Situācijā, kāda tā izveidojusies Lībijā, starptautiskajai sabiedrībai ir nepieļaujami palikt vērotāja lomā. Tomēr Lībijas iedzīvotājiem pašiem jālemj par savu nākotni, tāpēc jānodrošina apstākļi to darīt brīvi.

NATO iesaiste ieroču embargo ieviešanā un lidojuma aizlieguma zonas nodrošināšanā nostiprina starptautiskās sabiedrības vienotu rīcību, kuras mērķis ir aizsargāt Lībijas civiliedzīvotājus no Kadafi režīma vardarbības izpausmēm un vieš pārliecību, ka tiks panākts ilgtspējīgs risinājums.

Raugoties nākotnē, starptautiskajai sabiedrībai ir svarīgi vienoties par kopīgu un koordinētu tālāko rīcību, kas atbilstu Lībijas iedzīvotāju nepieciešamībām un veidotu pamatu turpmākai valsts un sabiedrības attīstībai.

29.martā Londonā tiek organizēta konference par Lībiju, kurā plānota arī ārlietu ministra dalība. Šajā konferencē tiks apspriesta tālākā rīcība un tiks precizēta nepieciešamā iesaiste, lai īstenotu pieņemtos lēmumus.”

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu