Skip to main content

Ministru prezidents aicina piedalīties akcijā „Zemes stunda”

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis aicina visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī sabiedrību kopumā piedalīties akcijā „Zemes stunda”, sestdien, 26. martā no plkst. 20.30 – 21.30 izslēdzot apgaismojumu un elektriskās ierīces uz vienu stundu, tādejādi pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām pasaulē.

Ministru prezidents uzsver, ka domāt un dzīvot ‘zaļi’ vairs nav tikai modes kliedziens. „Ikviens no mums pēc darba var izslēgt datoru – kā zināms, gaidīšanas režīmā tas patērē pusi no elektroenerģijas, ko patērē darbojoties. Izraut telefona lādētāju no kontaktligzdas, kvēlspuldzes nomainīt pret ekonomiskajām spuldzēm, piedalīties Lielajā talkā šā gada 30.aprīlī, sakopjot piemēslotās mežmalas vai labiekārtojot kādu pagalmu”, teica V. Dombrovskis. Tāpat premjers norāda, ka valsts un pašvaldību iestādēm arī ikdienā aizvien vairāk jāievieš dažādus elektroenenerģijas taupības pasākumus.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane informē, ka atsaucoties Ministru prezidenta V. Dombrovska aicinājumam, arī Valsts kanceleja kā Ministru kabineta ēkas kompleksa saimniece Zemes stundā atslēgs ēkas un pagalma apgaismojumu, atstājot vien minimāli nepieciešamās avārijas gaismas. „Energotaupīšanas pasākumi ir Valsts kancelejas ikdiena. Jau šobrīd esam būtiski samazinājuši autotransporta izmantošanu dokumentu izvadāšanā, ikdienā izmantojam elektronisko dokumentu apriti, apgaismojumam iespēju robežās lietojam energoefektīvās spuldzes, kondicionēšanas un ventilēšanas sistēmas ieslēdzam vien īpašas nepieciešamības gadījumā”, uzsver E. Dreimane.

Ieteikumi valsts un pašvaldību iestādēm enerģijas resursu taupīšanā un videi draudzīgu risinājumu ieviešanā:
• Izmantojiet energoefektīvās spuldzes. Tās tērēs par 80% mazāk elektrības un kalpos piecpadsmit reizes ilgāk.
• Izmantojiet pārstrādāto papīru. Kad vien iespējams, izmantojiet abas lapas puses.
• Informāciju pēc iespējas vairāk sūtiet elektroniski.
• Izslēdziet gaismu un elektroierīces, kad tās neizmantojiet, – piemēram, neizmirstiet izslēgt datoru un monitoru, jo tas gaidīšanas režīmā patērē pusi no enerģijas, ko izmanto darbojoties.
• Brīvdienās un pēc darba, samaziniet telpu apkures temperatūru.
• Izvēlieties enerģiju taupošas ierīces un tehniku ar eko vai energoefektivitātes marķējumu.
• Šķirojiet atkritumus un nododiet tos pārstrādei!

Akcija „Zemes stunda” ir Pasaules Dabas fonda organizēta akcija, kas guvusi milzu atsaucību visā pasaulē. Pasākuma ietvaros ikviens zemeslodes iedzīvotājs var parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu