Skip to main content

Aizsardzības ministrs devies vizītē uz Afganistānu

Šodien, 19. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks ieradies Afganistānā, lai tiktos ar Latvijas kontingenta karavīriem, kuri Afganistānā piedalās NATO vadītajā Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) operācijā.

Ministrs iepazīsies ar karavīru dienesta apstākļiem, bruņojumu, apspriedīs operācijas norises gaitu un aktuālos jautājumus.

Vizītes laikā aizsardzības ministram paredzēta tikšanās arī ar Starptautisko drošības atbalsta spēku komandieri Afganistānā ģenerāli Deividu Petreusu, Afganistānas aizsardzības ministru Abdulu Rahimu Vardaku, NATO civilo pārstāvi Afganistānā vēstnieku Marku Sedvilu, kā arī ar Eiropas Savienības īpašo pārstāvi Afganistānā vēstnieku Vīgaudu Ušacku. Ministrs tiksies arī ar Farjābas provinces gubernatoru Abdulu Hak Muhamedu Šafaku.

Patlaban Afganistānā ISAF sastāvā dienesta pienākumus Meimenā, Mazarišarīfā un Kabulā pilda vairāk nekā 140 Latvijas karavīri. Vairākums Latvijas kontingenta karavīru dienesta pienākumus pilda Norvēģijas vadītajā Provinču atjaunošanas vienībā Meimenā, Farjābas provincē.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu