Skip to main content

Aizsardzības ministrs dodas vizītē uz Ķīnu un Dienvidkoreju

Pēc Ķīnas Tautas Republikas Ministru prezidenta vietnieka, nacionālās aizsardzības ministra, ģenerāļa Liana Guanlie (Liang Guanglie) ielūguma aizsardzības ministrs Artis Pabriks no 20. līdz 26. novembrim dosies vizītē uz Ķīnu. Āzijas vizītes ietvaros no 27. līdz 29. novembrim ministrs apmeklēs arī Dienvidkoreju.

Vizītes laikā tiks turpināts uzsāktais dialogs par ciešāku divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī par virkni starptautisku jautājumu, tajā skaitā par drošības situāciju Afganistānā pēc pārejas perioda beigām. „Ķīna ir viena no straujāk augošajām ekonomiskām pasaulē, pieaugot arī tās starptautiskajai lomai drošības jautājumos, līdz ar to Ķīnas nostāja par šā brīža starptautiskajām aktualitātēm drošības jomā ir ļoti būtiska,” norāda A. Pabriks.

Šā gada maijā Ķīnas nacionālās aizsardzības ministrs, ģenerālis Lianu Guanlie (Liang Guanglie) bija ieradies vizītē Latvijā, un, tiekoties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, pārrunāja abu valstu sadarbības iespējas aizsardzības jomā. Abas puses bija vienisprātis, ka nākotnē iespējams attīstīt sadarbību militārās izglītības jomā, nodrošinot gan mācību spēku, gan studentu apmaiņas iespējas.

Savukārt Dienvidkorejā viena no centrālajām sarunu tēmām būs starptautiskie drošības jautājumi, tajā skaitā situācija Ziemeļkorejā. Tāpat tiks diskutēts par civilo iesaisti Afganistānā pēc 2014. gada.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu