Skip to main content

Circene piedalīsies brīfingā par Zāļu valsts aģentūras saņemto starptautisko Kvalitātes inovāciju balvu 2012

Šodien plkst. 11:45 Ministru kabineta bibliotēkā 4. stāvā notiks brīfings preses pārstāvjiem, kurā tiks sniegta informācija par Zāļu valsts aģentūras 8.novembrī, Helsinkos saņemto Starptautisko Kvalitātes inovāciju balvu 2012.

Preses brīfingā piedalīsies:
Veselības ministre Ingrīda Circene;
Zāļu valsts aģentūras direktore Inguna Adoviča.

Balva saņemta par 2011. gadā izstrādāto un aģentūras mājaslapā publiski pieejamo interaktīvo Latvijas aptieku karti.

Kas ir interaktīvā Latvijas aptieku karte?
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) savā mājaslapā www.zva.gov.lv izveidojusi un pastāvīgi uztur aptieku karti, kur ikviens interesents var uzzināt informāciju par Latvijā licencētām aptiekām, tai skaitā, par diennakts aptiekām, un to piedāvātajām iespējām. Kartē informāciju var meklēt pēc aptiekas nosaukuma, adreses vai administratīvās teritorijas u.c. atlases kritērijiem. ZVA izveidotā aptieku karte uzskatāma par visprecīzāko aptieku meklēšanas sistēmu, jo informācija tajā tiek aktualizēta tūlīt pēc ZVA lēmuma pieņemšanas par licences piešķiršanu/pārreģistrēšanu. Aptiekām ir pieejama adrese, kontaktinformācija, ziņas par to, vai konkrētajā aptiekā tiek izplatīti kompensējamie medikamenti, vai aptiekā tiek gatavotas zāles pēc pasūtījuma, vai aptieka izplata veterinārās zāles u.c. veida informācija.

Īsumā par konkursu:
Konkura ideja radās Somijā 2007. gadā un šogad tajā piedalījās jau 127 dalībnieki un konkursam iegūta plaša atpazīstamība Ziemeļvalstīs. Šogad pirmo reizi arī Latvijas uzņēmumi un valsts iestādes iesniedza izvērtēšanai savus realizētos projektus kvalitātes vadības ekspertiem. Kā vieni no galvenajiem inovāciju balvu piešķiršanas kritērijiem bija nozīmīgs devums sabiedrībai un ietekme uz vidi.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Egita Pole
Tālr.: 67876106, 29401480
[email protected]

Dalies ar ziņu