Skip to main content

Aizsardzības ministrs lasa lekciju Jūrmalas Valsts ģimnāzijā

Šodien, 28. aprīlī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks akcijas „Atpakaļ uz skolu 2011” ietvaros viesojās savā kādreizējā skolā – Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, kur ar skolēniem pārrunāja aizsardzības un drošības politikas aktualitātes.

„Esmu gandarīts par iespēju viesoties savā bijušajā skolā un sniegt plašāku ieskatu jauniešiem par drošības situāciju Latvijā un pasaulē, kā arī atbildēt uz jautājumiem, kas veicinātu skolnieku izpratni gan par iekšpolitiku, gan ārpolitiku,” norāda aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Aizsardzības ministrs pastāstīja jauniešiem par Nacionālo bruņoto spēku galvenajiem uzdevumiem un karavīru pienākumiem, kā arī sniedza ieskatu pa šī brīža starptautiskās dienaskārtības nozīmīgajiem jautājumiem, īpašu uzmanību pievēršot NATO starptautiskajai operācijai Afganistānā un situācijai Lībijā.

Lekcijas noslēgumā skolnieki uzdeva A. Pabrikam jautājumus gan par starptautisko politiku, gan Latvijas iekšpolitiku. Ministrs izteica arī aicinājumu skolniekiem viesoties Aizsardzības ministrijā, kur varētu doties ekskursijā pa ministriju, tiksies ar ministrijas speciālistiem, kā arī plašāk iepazīt aizsardzības nozares aktualitātes.

Eiropas Komisijas akcija „Atpakaļ uz skolu 2011” Latvijā norisinās jau ceturto gadu. Tās laikā valsts pārvaldē un ES institūcijās strādājošie, kā arī citi eksperti ES jautājumos dodas uz savām kādreizējām skolām, lai stāstītu jauniešiem par ES, tās vēsturi, institūciju darbu, politikām, darbības principiem un daudzām citām lietām, ar ko nodarbojas un ko piedāvā ES.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

 

Dalies ar ziņu