Skip to main content

Aizsardzības ministrs NATO un ES vēstniekus iepazīstina ar bruņoto spēku attīstības plāniem

Šodien, 31. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar NATO un Eiropas Savienības (ES) vēstniekiem, kurus informēja par aktuālajiem jautājumiem aizsardzības jomā – Valsts aizsardzības koncepciju un Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa attīstības plānu.

A. Pabriks pauda gandarījumu par 10. maijā Saeimā vienbalsīgi pieņemto Valsts aizsardzības koncepciju, kas paredz pakāpeniski palielināt aizsardzības budžetu, sasniedzot 2% no iekšzemes kopprodukta 2020. gadā. „Pieņemtais lēmums nodrošina labu pamatu tam, lai plānotais budžeta pieaugums tiktu arī reāli izpildīts”, atzina aizsardzības ministrs.

Koncepcija paredz padziļināt integrāciju starp Baltijas valstīm, kā arī attīstīt stratēģiskas partnerattiecības Baltijas reģionā un Ziemeļvalstīs. Liela uzmanība turpmāk tiks pievērsta efektivitātes uzlabošanai aizsardzības mērķu sasniegšanā.

Ministrs vēstniekus iepazīstināja arī ar bruņoto spēku attīstības plānu turpmākajiem divpadsmit gadiem. Šo gadu laikā plānots attīstīt kaujas inženieru un speciālo uzdevumu spējas, kā arī uzsākt Sauszemes spēku mehanizācijas projektu. Tāpat ir plānots attīstīt mīnu meklēšanas jūrā, kā arī meklēšanas un glābšanas spējas.

Vēstnieki atzinīgi novērtēja Latvijas ieguldījumu starptautiskās drošības stiprināšanā, gan piedaloties operācijā Afganistānā, gan arī uzsākot atbalsta sniegšanu Libērijas armijas apmācībā, sadarbībā ar Mičiganas Nacionālo gvardi.

Informāciju sagatavoja:
Sanda Svetoka
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu