Skip to main content

Aizsardzības ministrs pieņems patruļkuģi „Viesīte”

Trešdien, 22. augustā plkst. 15.00 Rīgas pasažieru ostā notiks svinīga, Latvijā būvētā patruļkuģa „Viesīte”, saņemšanas ceremonija. Tajā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, a/s „Rīgas kuģu būvētava” valdes priekšsēdētājs Vasilijs Meļņiks, Jūras spēku flotiles komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis un citas amatpersonas.

Pēc svinīgās uzrunas aizsardzības ministrs pasniegs kuģa karogu patruļkuģa „Viesīte” komandierim virsleitnantam Tālim Dzērvem pacelšanai kuģa mastā. Par godu kuģa pieņemšanas ceremonijai pie Vanšu tilta stāvēs abi šā projekta ietvaros uzbūvētie patruļkuģi „Skrunda” un „Cēsis” un štāba un apgādes kuģis „Varonis”.

Patruļkuģa „Viesīte” būvniecību uzsāka 2009.gada 17. jūnijā un šis, trešais no pieciem jaunajiem Jūras spēku flotiles vajadzībām pasūtītajiem „Skrundas” klases kuģiem, ir pilnībā būvēts a/s „Rīgas kuģu būvētava”.

Šie divkorpusu patruļkuģi paredzēti izmantošanai gan militāriem, gan arī civiliem mērķiem. Kuģi „Skrunda” un „Cēsis” jau veic patrulēšanas un cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā un tie ir aprīkojami ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām.

Patruļkuģu būve norisinās saskaņā ar Aizsardzības ministrijas un a/s „Rīgas kuģu būvētava” krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007. gada 21. decembrī. Līgums paredz, ka līdz 2014. gadam Jūras spēku flotiles vajadzībām tiks uzbūvēti pieci patruļkuģi.

Plašāka informācija lasāma šeit.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Savu dalību svinīgajā ceremonijā pieteikt līdz 21. augusta plkst.16.00, rakstot uz e-pastu: [email protected]
Piekļūšana ceremonijas vietai caur piestātnes vārtiem Nr. 3 (termināla ēkas pusē).

Informāciju sagatavoja:
Uldis Davidovs
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas darbinieks
Tālr.: 67335091, 29473970
[email protected]

 

Dalies ar ziņu