Skip to main content

Aizsardzības ministrs tiekas ar Polijas vēstnieku

Šodien, 13. jūnijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Polijas vēstnieku Latvijā Ježiju Mareku Novakovski (Jerzy Marek Nowakowski), lai pārrunātu aktuālos aizsardzības un Eiropas Savienības (ES) prezidentūras jautājumus.

Tikšanās laikā tika pārrunāti divpusējās un reģionālās sadarbības jautājumi, kā arī Polijas ES prezidentūra, kura tiks pārņemta jau šā gada 1. jūlijā, un galvenās dienaskārtības prioritātes. Tika pārrunāta karavīru apmācība Apvienotajā bruņoto spēku apmācības centrā Polijā, Bidgoščā (Bydgoszcz), kur tiek sniegts atbalsts NATO un partnervalstu bruņoto spēku sagatavošanai, un iespējamo Latvijas līdzdalību.

Aizsardzības ministrs izteica gandarījumu par veiksmīgo Latvijas un Polijas līdzšinējo sadarbību aizsardzības nozarē, kā arī ciešo partnerību, risinot gan starptautiskās, gan reģionālās drošības jautājumus.

A.Pabriks saņēma ielūgumu piedalīties Polijas vēstniecības organizētajā prezentācijā par Polijas ES prezidentūras prioritātēm šā gada jūlijā Rundālē. Šobrīd Polija par prioritātēm aizsardzības nozarē ir izvirzījusi ES Kaujas grupu attīstību, bruņojuma iegādes jautājumus, ES un NATO sadarbību, kā arī sadarbību ar partneriem Austrumos.

Latvijas un Polijas divpusējā militārā sadarbība galvenokārt balstās uz regulāru politisko dialogu. Kopš Latvijas iestāšanās NATO Polija nodrošinājusi trīs reizes NATO gaisa telpas patrulēšanas virs Baltijas valstīm, savukārt Latvija piedalījās ES kaujas grupā 2010. gada 1. pusgadā, kur Polija bija vadošā valsts.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: +371 67335254
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu