Skip to main content

Aizsardzības ministrs tiksies ar ASV republikāņu senatoriem

20. aprīlī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar ASV republikāņu senatoriem, lai pārrunātu aizsardzības jomas aktualitātes.

„Gan Latvija, gan ASV ir saskārušās ar aizsardzības budžeta samazinājumiem pēdējo gadu laikā, tāpēc, lai rastu labākos risinājumus, kā saglabāt gan katras valsts, gan NATO aizsardzības spējas augstā līmenī, nepieciešams dalīties pieredzē un diskutēt par labāko risinājumu šajā situācijā,” sacīja aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Tikšanās laikā tiks runāts arī par nemilitāro kravu tranzītu uz Afganistānu, ASV spēku klātbūtni Eiropā, kā arī NATO dienas kārtības jautājumiem.

Senatoru delegācijas sastāvā Latvijā ir ieradušies Džons Kīls (Jon Kyl), Rons Džonsons (Ron Johnson), Džefs Sesjons (Jeff Sessions) un Maiks Krapo (Mike Crapo).

Senators Džons Kīls 2004. gada 20. – 21. augustā piedalījās starptautiskajā konferencē "Demokrātijas nākotne aiz Baltijas robežām". Savukārt Maiks Krapo 2005. gada 28. – 30. maijā vizītes laikā Latvijā tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un ārlietu ministru Arti Pabriku.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daina Ozoliņa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu