Skip to main content

Kariņš: Eiropas ekonomikas politika ievirzīsies stabilā un prognozējamā gultnē

Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komiteja atbalstīja sešus ziņojumus, kas satur jaunu regulējumu Eiropas ekonomikas pārvaldībai. Starp šiem ziņojumiem tika izskatīts arī likumdošanas priekšlikums par prasībām dalībvalstu budžetiem, kura viens no galvenajiem sagatavotājiem jeb līdzziņotājs ir arī Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

„Balsojums par ekonomikas pārvaldības ziņojumiem parādīja, ka centriski labējiem spēkiem Eiropas Parlamentā ir stabils vairākums. Sociālistu spārna ierosinājumi, kas paredzētu valdības budžetu deficītu un parādu palielināšanu, vairākkārt netika atbalstīti. Lai gan priekšā vēl visa parlamenta balsojums, komitejā panāktais rezultāts rada pārliecību, ka Eiropas ekonomikas politika varētu ievirzīties stabilā un prognozējamā gultnē,” pēc balsojuma atzina Kariņš.

Izskatot deputātu ierosinājumus komiteja atbalstīja vairākus Kariņa priekšlikumus, kuri paredz neatkarīgu makroekonomisko prognožu, uz kurām tiek balstīta budžeta plānošana, izvērtējumu. Šāds izvērtējums jāveic reize gadā un tam jābūt publiski pieejamam. Tāpat komiteja atbalstīja Kariņa ierosinājumu, kas paredz, ka budžeta plānošanas mērķiem ir jābūt virzītiem uz sabalansētu budžetu, kā arī citus priekšlikumus.

Bezatbildīga valstu budžetu politika un acīmredzamu nesabalansētu makroekonomisko rādītāju ignorēšana ir novedusi pie līdzšinējās krīzes. Ekonomikas pārvaldības pakotne ir iecerēta kā līdzeklis, lai izvairītos no turpmākām krīzēm. Lai to nodrošinātu ir nepieciešams veidot atbildīgu dalībvalstu budžetu politiku, kas būtu virzīta uz sabalansētu budžetu un tikai ārkārtējos gadījumos būtu pieļaujam deficīts, kas sasniedz 3% no IKP.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu