Skip to main content

Aizsardzības ministrs tiksies ar dažādu paaudžu karavīriem

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien tiksies ar dažādu paaudžu karavīriem, lai sveiktu viņus Latvijas armijas 92. gadadienā.

Pasākuma laikā karavīrus uzrunās arī Nacionālo bruņoto spēku komandiera pienākumu izpildītājs brigādes ģenerālis Juris Zeibārts un Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks Juris Ciganovs. Karavīrus ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecinās Nacionālo bruņoto spēku saksofonu kvartets, Ira un Rūta Dūdumas un Andris Kivičs.

Vakar, sveicot karavīrus Latvijas armijas dibināšanas svētkos, kas tiek svinēta 10. jūlijā, aizsardzības ministrs karavīriem novēlēja nezaudēt ticību un uzticību Latvijai un strādāt no sirds, lai attaisnotu Latvijas iedzīvotāju lielo uzticību savas valsts bruņotajiem spēkiem.

Pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gadā Latvijas bruņotos spēkus veidoja vācbaltiešu zemessardze, Ziemeļlatvijas brigāde un Dienvidlatvijas brigāde. Vienota Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Dienvidlatvijas brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Kleine,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente.
Tālrunis: 67335062, 28325482
[email protected]

 

Dalies ar ziņu