Skip to main content

Pabriks sveic Latvijas armiju dzimšanas dienā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) sveic Latvijas armijas bijušos un esošos karavīrus, zemessargus un jaunsargus Latvijas armijas 92. dzimšanas dienā.

«Novēlu nezaudēt ticību un uzticību Latvijai, kur nacionālā brīvība iet roku rokā ar cilvēku brīvību un demokrātiju. Armija ir patriotisma un dzimtenes mīlestības simbols, un sabiedrības uzticība tai ir patiešām liela, tāpēc visiem vēlu strādāt no sirds, lai šo Latvijas iedzīvotāju sniegto uzticību attaisnotu,» norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Pēc Latvijas valsts proklamēšanas 1918. gadā Latvijas bruņotos spēkus veidoja vācbaltiešu zemessardze, Ziemeļlatvijas brigāde un Dienvidlatvijas brigāde. Vienota Latvijas armija tika izveidota 1919. gada 10. jūlijā, apvienojot Dienvidlatvijas brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi, un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu. Pēc tam krasi mainījās Latvijas armijas personālsastāvs, tā liekot pamatu armijas turpmākajam sastāvam un struktūrai.

Jau otro gadu Aizsardzības ministrija aicina ikvienu valsts iedzīvotāju piedalīties armijas dibināšanas gadadienai veltītajā akcijā «Pasveicini karavīru!», iepriecinot radinieku, draugu, kaimiņu vai citu pazīstamu cilvēku, kurš ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs vai zemessargs, ar sirsnīgu sveicienu. Tie var būt labi vārdi, prieku sagādājoša īsziņa, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums.

Aizsardzības ministrija šajā dienā aicina atcerēsimies arī par karavīriem un zemessargiem, kuri ir atvaļinājušies no dienesta.

 

 

 

Dalies ar ziņu