Skip to main content

Aizsardzības ministrs tiksies ar jaunsargiem nometnē „JaunSpāre”

No 11. līdz 14. jūlijam Talsu novada Ģibuļu pagasta Spāres muižas apkārtnē notiks Jaunsardzes departamenta 1. novada nometne – salidojums „JaunSpāre 2013”, kurā piedalīsies ap 240 jaunsargu no Kurzemes un Zemgales, kā arī komandas no Igaunijas organizācijām „Kodutütred” un „Noored Kotkad”.

Salidojuma mērķis ir veicināt jaunsargu vienību sadarbību, stiprināt reģionālo identitāti un praktiskajās nodarbībās pielietot mācībās iegūtās zināšanas.

12. jūlijā ar nometnes – salidojuma dalībniekiem tiksies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra amatpersonas.

Salidojuma laikā paredzēts pārgājiens ar orientēšanās elementiem „Iepazīsti Spāri”, vienību prezentācijas, tikšanās ar Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības karavīriem, sporta spēles „Ūdens pasaule”, „Zemes pasaule” un „Gaisa pasaule”, tūrisms, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, nakts trase un citas individuālas un komandu aktivitātes.

Dalība šajā pasākumā ir kā balva par aktīvu iesaistīšanos Jaunsardzē, un jaunākajiem jaunsargiem būs iespēja visās aktivitātēs piedalīties plecu pie pleca ar vecākajiem. Jaunieši, kuri Jaunsardzes mācību programmu apgūst jau vairākus gadus, uzņemsies komandu vadītāju pienākumus, tādējādi stiprinot savas līdera prasmes.

Divus iepriekšējos gadus jaunsargiem vasarā tika rīkotas reģionālās praktiskās mācības Talsu, Aizputes, Saldus un Jelgavas novadā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
12.jūlijā nometnē „JaunSpāre 2013” no plkst. 13:30 būs iespēja vērot katapultu cīņas un tūrisma aktivitātes, ap plkst.14:30 paredzēta preses iespēja ar aizsardzības ministra Arta Pabrika piedalīšanos. Aicinām pieteikt savu dalību līdz 11.jūlijam plkst.17:00 pa tālruni: 67335224 vai e-pastu: [email protected]. Medijiem nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt transportu no Rīgas uz nometnes vietu un atpakaļ.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu