Skip to main content

Alekseja Loskutova runa

Godātie kongresa dalībnieki!

Pirms noslēdzas šodienas kongress un mēs kopīgiem spēkiem iesaistāmies priekšvēlēšanu cīņā, mums ir jārod atbilde sevī uz vienu, pavisam vienkāršu jautājumu.

Pajautājiet katrs sev “kāpēc es šodien esmu šeit, ko es gribu sasniegt?”

Mēs būsim vienoti, ja katrs no mums, meklējot atbildi, vispirms spēs būt godīgs pats pret sevi un atzīt, ”jā, mēs visi esam tikai cilvēki, katram no mums ir savas vēlmes un savas vājības, savi sapņi un savi mērķi”.

Cilvēkam nebūt nav jāpazaudē sevi, ejot politikā, ieņemot augstus amatus, galvenais, lai cilvēks nepazaudē pašu svarīgāko – sirdsapziņu un godīgumu, nepazaudē draugus, nepazaudē spēju atklāti skatīties līdzcilvēku acīs.

Mēs būsim vienoti, ja atbildot uz jautājumu “kāpēc esmu šeit?”, katrs no mums domās sev teiks “es gribu piedalīties, jo mans un manu domubiedru darbs ir svarīgs, lai dzīvē kļūtu labāka. Šeit, Latvijā, kas mums ir viena un visiem kopīga.”

Mēs būsim vienoti, ja katrs no mums varēs sev un savai sirdsapziņai pateikt, ka iesaistīšanās politikā ir kas vairāk kā kārtējais biznesa projekts vai vēlme tikt siltā vietā ar labu atalgojumu. Cilvēki saka “politika nav tīra”, “vara sabojā cilvēku”… jā, bieži tā ir, bet tas krekls ir tik tīrs vai netīrs, cik tīri vai netīri mēs esam paši. Un tiem, kas saka, ka politika nav tīra, ir iespēja iet politikā un pierādīt, ka arī politikā var strādāt godīgi un atbildīgi.

Mēs būsim vienoti, ja katrs pateiks “es gribu atlikt malā savu savtīgumu, kas ir dabiska un cilvēcīga īpašība, lai ieguldītu sevi un savu darbu lietās, kas nesīs vairāk labuma citiem, kā man pašam.” Atcerēsimies sen pateikto – ja ne es, tad kas? Ja ne šodien, tad kad?

Mēs būsim vienoti, ja katrs no mums varēs teikt: “par saviem darbiem man nekad nebūs jākaunas savu bērnu priekšā”.

Mēs būsim vienoti, ja…

Martins Luters Kings reiz teica “man ir sapnis”…

Arī man ir sapnis…

Man ir sapnis, ka politika reiz kļūs par ieroci sabiedrības, nevis atsevišķu darboņu rokās.

Man ir sapnis, ka tie, kam dota vara un nauda, to izmantos, lai sasniegtu patiesos, visai sabiedrībai svarīgos mērķus, nevis drudžaini grābs sev to, kas viņiem nemaz nepienākas.

Un es ticu sapņiem. Es ticu, ka vienotībā ir spēks. Tādā vienotībā, kas balstīta uz godīgu politiku un nesavtīgu darbu sabiedrības un savas valsts labā.

Būsim vienoti un mums izdosies!

Dalies ar ziņu