Skip to main content

Andrejs Judins: jādomā par bargākiem sodiem personām, kuras krāpjas ar vakcinācijas sertifikātiem

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti aktualizējuši jautājumu par iespējami stingrākiem sodiem personām, kuras krāpjas ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātiem.

Andrejs Judins, 13. Saeimas deputāts, Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītājs: Vakcinācijas sertifikātu iespējama pirkšana un viltošana ir sabiedrības veselības apdraudējums, tāpēc esam lēmuši aktualizēt šo jautājumu likumdošanas līmenī. Jaunnedēļ esmu sasaucis Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdi par sadarbspējīga Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanu ar viltu, lai lemtu par, iespējams, stingrākiem sodiem personām, kuras krāpjas ar vakcinācijas sertifikātiem.”

Patlaban par dokumentu viltošanu likumā paredzēta atbildība līdz četriem gadiem ieslodzījumā vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Judins norāda, ka viens no variantiem būtu izdalīt atsevišķu pantu Krimināllikumā un paredzēt speciālu atbildību par Covid-19 vakcinācijas sertifikāta viltošanu, taču par to deputāti vēl diskutēs.

Krimināltiesību politikas apakškomisija šo jautājumu skatīs nākamajā otrdienā, 12. oktobrī.

————

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pats: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 29950107

Foto: Latvijas Republikas Saeima

Dalies ar ziņu