Skip to main content

JAUNĀS VIENOTĪBAS politiķi aicina Veselības ministriju rast straujāku risinājumu apmaksu veikšanai slimnīcām

Reaģējot uz partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA pašvaldību vadītāju bažām par situāciju reģionālajās slimnīcās ar atmaksu par Covid-19 laika ieguldījumiem, Saeimas frakcijas deputāti šodien tikās ar Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta amatpersonām. Politiķi aicina Veselības ministriju rast risinājumu, kā esošo rēķinu apmaksu padarīt operatīvāku.

Anda Čakša, 13. Saeimas deputāte, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre: “Veselības ministrijai ir jāreaģē uz slimnīcu bažām un pašreizējo situāciju, kad slimnīcas mēnešiem ilgi nav saņēmušas atmaksu par ieguldītājiem līdzekļiem Covid-19 laikā. Vairāk nekā 20 miljoni eiro investīciju naudas vēl joprojām nav nonākusi līdz ārstniecības iestādēm. Ir jāmeklē risinājumi, lai pašreizējā situācijā, kad slimnīcās arvien aug noslodze, rēķinu apmaksa notiek elastīgāk un ātrāk. Piekrītu Finanšu ministrijai, ka piedāvājumam, kā to realizēt, ir jānāk no Veselības ministrijas, bet tālākās nianses jāsaskaņo sazobē. Aicinājām Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta amatpersonas tikties vēlreiz pēc divām nedēļām, lai saprastu, kāda ir situācijas attīstība un dinamika.”

 

Jānis Baiks, Valmieras novada domes priekšsēdētājs: “Situācija reģionālajās slimnīcās ir ļoti satraucoša. Piemēram, par šogad veiktajām investīcijām Vidzemes slimnīca joprojām nav saņēmusi finansējumu. Mēs būtu laimīgi, ja Veselības ministrija veiktu apmaksu trīs mēnešos, taču realitāte ir daudz sliktāka. Tajā pašā laikā slimnīca spiesta atskaitīties par katru mazāko soli, kas rada arvien lielāku birokrātisko slogu jau tā grūtajā laikā. Atbildīgajām ministrijām vairāk jāuzticas iestādēm, kas cīnās pandēmijas frontes pirmajās līnijās, lai nodrošinātu pacientu aprūpi.”

 

Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “Vasarā bija izveidojusies situācija, ka Nacionālais veselības dienests nebija veicis samaksu par Cēsu klīnikas sniegtajiem pakalpojumiem 700 000 eiro apmērā, un, lai arī pēdējā ceturksnī situācija ir nedaudz uzlabojusies, tā arvien ir ārkārtīgi neiepriecinoša. Lēnā rēķinu apmaksa pakļauj veselības pakalpojumu sniegšanu lielam riskam, jo īpaši Covid-19 laikā. Klīnika šogad ir izmantojusi avansu sistēmu, tomēr salīdzinoši ātra rēķinu apmaksa būtu vēlamāka un drošāka sistēma, tāpēc es aicinu atrast risinājumu, lai process būtu operatīvāks.

Veselības ministrijas pārstāvji informēja deputātus, ka sākotnēji tā iekšienē plāno diskutēt par iespējamajiem risinājumiem un priekšlikumiem situācijas uzlabošanai no nākamā gada, savukārt aiznākamajā nedēļā paredzējusi tos pārspriest kopā ar Finanšu ministriju.

————

Partija VIENOTĪBA ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Jēkabpils reģionālā partija” veido partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA, savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Papildu informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pats: [email protected]
Tālrunis: +371 67205472

Kontaktpersona informācijai par partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas aktualitātēm
Zelma Kolmane
E-pasts: [email protected]
Tālrunis: +371 29950107

Dalies ar ziņu