Skip to main content

Apliecina Vācijas atbalstu Latvijas mērķiem pievienoties OECD un eirozonai

Trešdien, 22 .augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar jauno Vācijas vēstnieci Latvijā Andreu Viktorīnu (Andrea Wiktorin), informēja par Latvijas mērķiem pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) un eirozonai un saņēma apliecinājumu, ka Vācija atbalstīs šīs Latvijas iniciatīvas.

Vēstniece norādīja, ka pēc Māstrihtas kritēriju izpildes Vācija būs gatava atbalstīt Latvijas pievienošanos eirozonai. Vācija atbalsta arī Latvijas vēlmi tuvoties OECD.

Premjers un vēstniece bija vienisprātis, ka Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības ir ļoti labas un vēstniece apliecināja, ka tās mērķis savu pilnvaru laikā būs turpināt tās veidot vēl ciešākas, meklējos jaunas sadarbības iespējas. V.Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijai ir ļoti svarīga Vācijas uzņēmumu klātbūtne Latvijā un esam ieinteresēti piesaistīt jaunas investīcijas un paplašināt ekonomisko sadarbību.

Arī pārspriežot abu valstu sadarbību Eiropas Savienībā V.Dombrovskis un A.Viktorīna bija vienisprātis, ka, ņemot vērā pašreizējo problemātiku atsevišķās eirozonas valstīs, svarīgi ir aizsargāt visu dalībvalstu kopīgi panākto progresu savstarpējā integrācijā, sakarsēto publisko debati par eirozonas nākotni aizstājot ar pragmatiskiem un pārliecinošiem risinājumiem.

Foto no tikšanās 

Informācija par OECD un Latvijas sadarbību

Latvijas un Vācijas tirdzniecības rādītāji:
Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Vācija ar 838,27 MEUR kopējo tirdzniecības apjomu ieņem trešo vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu Latvijas – Vācijas kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ir palielinājies par 6 procentiem.

Būtiskākās eksporta preces uz Vāciju 2012.gada 2.ceturksnī bijušas koksne un tās izstrādājumi (25.14%), metāli un to izstrādājumi (16.37%), transporta līdzekļi (7.46%), mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas (7.17%), ķīmiskās rūpniecības produkcija (6.37%). Savukārt importā no Vācijas dominē mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas (27.45%), transporta līdzekļi (23.36%), plastmasas un izstrādājumi no tām, kaučuks un gumijas izstrādājumi (8.49%), metāli un to izstrādājumi (8.37%), ķīmiskās rūpniecības produkcija (7.60%).

Saskaņā ar Latvijas Bankas datiem, Vācija šobrīd ir piektais lielākais investors pēc tiešajām ārvalstu investīcijām (474 MEUR). Investīcijas galvenokārt veiktas elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē (35%), operācijās ar nekustamo īpašumu (22%) un apstrādes rūpniecībā (17%).

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu