Skip to main content

Apskatāma Tamāras Pavlovskas gleznu izstāde “Cēsu stāsts”

VIENOTĪABS Cēsu atvērtajā birojā no 2013. gada 29.oktobra apskatāma Tamāras Pavlovskas gleznu izstāde „Cēsu stāsts”. Mākslinieces radītajās 12 gleznās atainotas Cēsu vecpilsētas ainavas. "Cēsu stāsts" ir mākslinieces dāvana pilsētai Valsts svētkos.

"Cēsu stāsts" vēsta par vecpilsētas šarmu, tās šaurās ieliņas aizved nostaļģiskā pastaigā. Kaķis, kas omulīgi no logas otras puses raugās garāmgājējos. Pret debesīm kā izgaismota bāka slejas Cēsu Sv. Jāņa baznīca, savu ritmu veido karmīnsarkanie namu jumti, un nenovēršami skats apstājas pie Jaunās pils torņa.

Cēsu stāstu pieturzīmes- raksturīgākās, atpazīstamākās un tik seni mūsdienīgās…

Māksliniece Tamāra Pavlovska glezno kluso dabu, ainavas, arhitektūru. Viņas darbos dominē temperaments un spilgtums. Ikkatrs radītais darbs atspoguļo autores dzīvo un radošo enerģiju.

Izstāde apskatāma no 29.oktobra līdz 1.decembrim VIENOTĪBAS Cēsu atvērtajā birojā Rīgas ielā 21, Cēsīs.

Māksliniece Tamāra Pavlovska dzimusi Ukrainā, bet kopš 1985.gada dzīvo Latvijā un ir Latvijas pilsone. No 2004.-2010.gadam mācījusies Cēsu Mākslas skolas studijā Maritas Krūmiņas vadībā. Padziļināti studējusi glezniecību pie pedagogiem Vitas Mercas, Mārtiņa Krūmiņa un Lailas Balodes. Par mākslinieces aktīvo darbību liecina daudzās personālizstādes, pasūtījumi, pieprasījums pēc autores darbiem, kas atrodami Kultūras biedrībā Harmonija (Cēsis), galerijā „Laipa” un privātkolekcijās Ukrainā, Londonā, Igaunijā. Kopš 2002. gada viņa strādā tūrisma jomā, tomēr gleznošana joprojām ir kā sirdsdarbs un atpūta.

Informāciju sagatavoja:
Daiga Janševska
VIENOTĪBAS reģionālā un atvērtā biroja Cēsīs pārstāve
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu