Skip to main content

Apstiprina Latvijas Stabilitātes programmu 2014. – 2017. gadam

Otrdien, 29. aprīlī, Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināta Finanšu ministrijas (FM) sagatavotā Latvijas Stabilitātes programma 2014. – 2017. gadam. Saskaņā ar Stabilitātes un izaugsmes paktu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ikgadēji ir jāgatavo Konverģences programma vai Stabilitātes programma un jāiesniedz Eiropas Komisijā līdz aprīļa beigām.

„Pēc strukturālo reformu un plašo taupības pasākumu īstenošanas globālās ekonomiskās un finanšu krīzes seku noregulēšanai Latvijā, valsts ekonomika uzrāda izaugsmi jau trešo gadu pēc kārtas. Ņemot vērā sarežģīto ģeopolitisko situāciju kaimiņu reģionos, Latvijai ir jābūt ļoti piesardzīgai savās prognozēs un papildu līdzekļu piešķīrumos, valsts budžeta izstrādes kontekstā,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Latvijas Stabilitātes programma ir vidēja termiņa politikas dokuments, kas raksturo Latvijas fiskālo politiku 2014. – 2017. gadam. Stabilitātes programma ir vērsta uz stingras un ilgtspējīgas fiskālās politikas īstenošanu un makroekonomiskās stabilitātes nodrošināšanu, kas ir svarīgs faktors ārvalstu insvestoriem. Tāpat programma izstrādāta, lai Latvija spētu attīstīties bez iekšējiem satricinājumiem un veicinātu valsts iedzīvotāju labklājību.

Saskaņā ar FM izstrādāto makroekonomiskās attīstības scenāriju 2014. – 2017. gadam Latvijas ekonomikas izaugsme šobrīd atrodas tās potenciālā līmenī, tomēr vidējā termiņā izaugsmi var ietekmēt gan pozitīvi, gan negatīvi riski. Vidējā termiņā makroekonomiskās attīstības scenārija pozitīvie un negatīvie riski ir sabalansēti.

Ņemot vērā ar Krievijas un Ukrainas esošā konflikta saistītos notikumus un neskaidro turpmākās situācijas attīstību, Latvijas ekonomikā ir saskatāmi riski, kas liek pārskatīt turpmāko gadu ekonomikas izaugsmi no 4,3% uz 4% (no 2014. gada līdz 2016. gadam).

Makroekonomiskās attīstības prognozes nākamreiz paredzēts aktualizēt šā gada vasarā, gatavojot 2015. gada budžeta likumprojektu.

Stabilitātes programma 2014. – 2017. gadam

Informācijas sagatavotājs:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu