Skip to main content

Apstiprina Slimību profilakses un kontroles centra nolikumu

Šodien, 3. aprīlī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) nolikums.

SPKC ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir sabiedrības veselības politikas īstenošana valstī epidemioloģiskās drošības un slimību profilakses apakšjomās. SPKC veiks valsts pārvaldes funkcijas sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā, kā arī funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un profilaksi.

Jau ziņots, ka slimību profilakse līdz šim tika realizēta vājā līmenī, bet pārvaldes uzdevumi sabiedrības veselības jomā bija sadrumstaloti starp vairākām iestādēm. Tādēļ 21. februārī Ministru kabinetā tika nolemts reorganizēt Veselības ministrijas padotības iestādes un izveidot SPKC, lai pārvaldes uzdevumus sabiedrības veselības jomā centralizētu vienā iestādē atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām.

Tādējādi no Latvijas Infektoloģijas centra SPKC pārņem funkcijas, kas saistītas ar infekcijas slimību epidemioloģisko uzraudzību (t.sk. HIV/AIDS), infekcijas slimību izplatības ierobežošanu un profilaksi, imunizācijas programmas darbību un imūnbioloģisko preparātu uzglabāšanu, uzskaiti un sadali.

Tāpat SPKC īstenos Nacionālā veselības dienesta funkcijas, kas saistītas ar priekšlikumu izstrādi veselības aprūpes un sabiedrības veselības politikas veidošanai, veiks sabiedrības veselības monitoringu, kā arī statistikas apkopošanu, analīzi un pētījumu veikšanu dažādās sabiedrības veselības jomā.

Savukārt, no Veselības inspekcijas SPKC pārņem neinfekcijas slimību uzraudzību, kā arī vides faktoru novērtēšanu, kuri ietekmē cilvēku veselību un Tabakas izstrādājumu sastāvdaļu datubāzi.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu