Skip to main content

RD „Vienotība”: iespējams, Rīgā izdevīgāk ir pāriet uz bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā; gaidām Rīgas satiksmes aprēķinus

RD frakcijas „Vienotība” deputāti ir uzdevuši RP SIA „Rīgas satiksme” veikt aprēķinus, lai noskaidrotu, vai Rīgā nebūtu izdevīgāk pāriet uz bezmaksas braukšanas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.

„Šobrīd Rīgā bez maksas sabiedrisko transportu izmanto nestrādājošie pensionāri. Tuvojoties vēlēšanām, Rīgas mērs rosina bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā no 1.septembra piešķirt visiem Rīgas skolēniem. Ņemot vērā provizoriskos aprēķinus, iespējams, Rīgai vēl izdevīgāk būtu piešķirt sabiedriskā transporta lietošanu visiem rīdziniekiem”, norāda RD frakcija „Vienotība”, uzsverot, ka ievērojamus ietaupījumus Rīgas satiksmē varēs veikt uz kontrolieru un dārgajām Rīgas kartes uzturēšanas izmaksām.

„Jau šobrīd katrs rīdzinieks, neskatoties uz to, viņš izmanto vai neizmanto pilsētas sabiedrisko transportu, ar saviem nodokļiem Rīgas pilsētai, uztur Rīgas satiksmi. Tādēļ būtu tikai godīgi ikvienam Rīgas nodokļu maksātājam piešķirt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā”, uzskata Vienotības frakcija.

Kā zināms, 2012. gadā Rīgas pilsētas pašvaldības dotācija Rīgas satiksmei ir 50.9 miljoni latu, kas sastāda divas trešdaļas no Rīgas satiksmes kopējā gada budžeta. Un nav izslēgts, ka Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta grozījumos RP SIA „Rīgas satiksme” prasīs vēl palielināt pašvaldības dotāciju.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tel. 29450254
Juris Viņķelis, tel. 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu